imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Zo sochára pracujúceho s kovom iPadovým umelcom


Práca na iPade je ekologickejšia a nie je taká náročná na kĺby. A výsledky sú tiež nádherné. 

Starý otec pracoval v kovospracujúcom priemysle, preto viem, že je to veľmi ťažká práca, ktorá vyžaduje silné telo i myseľ. To zrejme platilo aj o Markovi Leichliterovi, ktorý posledných 25 rokov pracoval s kovom ako sochár a vytváral takéto umelecké diela:

Umelec má teraz päťdesiatku za sebou, ťažká fyzická práca zanechala stopy na jeho tele, ale jeho kreatívna myseľ chce tvoriť ďalej. Stačilo mu už aj množstvo odpadu, ktoré pri tvorbe svojich sôch vyprodukoval. Stal sa preto digitálnym umelcom. 

O svojom spôsobe práce na iPade povedal:

Začínam veľmi jednoduchými vektorovými tvarmi, ktoré zoskupujem na základe „pocitu“ do kompozície. Potom pridávam filtre a efekty v rôznych aplikáciách, neustále reagujúc na to, čo sa deje na obrazovke. Väčšinou sa objaví niečo, čo upúta moju predstavivosť, a to potom nasledujem.

Všetky grafické diela z dielne Marka Leichlitera si môžete pozrieť na jeho stránke, tu je malá ochutnávka:

Na jeho stránke nájdeme aj vtipný právny dodatok, kde uvádza:

„Všetky diela a ďalšie vtipy na tejto stránke sú dielom Marka Leichlitera. Všetky práva vyhradené. Nekradnite, urobte si vlastné. Nie je to také ťažké, trvá to len pár storočí.“

 

Apple Inc. (AAPL)