imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

Zbohom iTunes, vitaj WALTR 2!


Hoci iTunes boli v čase svojho uvedenia veľmi priekopnícke, dnes je to prerastené monštrum, ktorému sa bežní užívatelia snažia vyhnúť. Pozrite sa na program, ktorý vám pomôže veľmi štýlovo vyhnúť sa všetkým bolestiam a nociam, ktoré ste preplakali nad iTunes.

Buďme k sebe úprimní: mnoho užívateľov iPhone vrátane niektorých našich autorov vlastní iPhone už dlho a napriek tomu majú stále pôvodné zvonenie. Nie preto, že nechceli nové, jedinečné, ale preto, že bolo nemožné zistiť, ako nastaviť inú melódiu. Po čase sa rozhodli, že už stačilo a počas daždivého popoludnia si otvorili iTunes.

Vykuklo na nich 12 tutoriálov a videí a oni naivne dúfali, že sa do večera stane zázrak a budú mať vlastný vyzváňací tón. To sa nakoniec stalo, ale rozhodne to nebolo také jednoduché, ako by sme si priali. A kto za to môže – iTunes. Bol by to skvelý program, keby to bol len obchod s aplikáciami alebo len obchod s obsahom, alebo len Apple Music, alebo len správca iPhone. Ale snaží sa byť všetkým tým súčasne.

Keď sa zdalo, že všetka nádej zmizla a ľudia sa pomaly oddali svojmu osudu, že musia používať iTunes, našli sme produkt WALTR od vývojového tímu Softorino (zábavný fakt: vývojári pomenovali aplikáciu po Walterovi Whiteovi, učiteľovi chémie, výrobcovi drog z Breaking Bad). Už máme druhú verziu, takže sa zdá, že vývojári na nej pracujú už nejakú chvíľu, čo je zrejmé aj z konečného výsledku. WALTR 2 sa okamžite stal jednou z aplikácií pre Mac, ktoré jednoducho musíme mať.

Čo všetko zvláda? Všetko, čo používateľ očakáva od Applu, a ešte viac. Začnime tým, že užívateľské rozhranie aplikácie je veľmi krásne a zároveň je aj veľmi jednoduché. Hneď ako program otvoríte, WALTR okamžite začne hľadať zariadenia iOS, ktoré možno pripojiť k WiFi alebo dokonca cez USB. Potom sa celá aplikácia v podstate zmení na obrovské skladisko Drag & Drop, kam môžete preťahovať doslova akýkoľvek druh, opakujeme, AKÝKOĽVEK druh mediálneho obsahu.

Nemusíte teda konvertovať hudobnú zbierku vo FLAC, filmy MKV (dokáže dokonca spravovať 4K videá, čo ani iTunes nedokáže) alebo dokumenty. WALTR zvládne vďaka tejto technológii všetko, bez strát a super rýchlo. Prevedené súbory budú vždy umiestnené do správnej zložky príslušnej aplikácie a aplikácia tiež sťahuje ďalšie metadáta, napríklad obaly albumov, z internetu. Jediná negatívna vec, ktorú môžeme spomenúť, je tá, že spomínaná funkcia nefungovala vždy dokonale, niekedy so súbormi spárovala zlý obsah, ale sme si istí, že táto chyba bude čoskoro opravená.

V Softorine celé dva roky pred vydaním prvého Waltra študovali rôzne riešenia Apple, štandardy konverzie a prenosu dát, takže niet sa čo čudovať, ako sa im podarilo vo svojom produkte implementovať také inteligentné a efektívne algoritmy. Každý z nich získal vlastný názov – pozrime sa na ne. Univerzálny spojovací most (Universal Connectino Bridge, UCB) je zodpovedný za vytvorenie stabilného pripojenia. Mimochodom, pre vývojárov tretích strán to nie je také jednoduché, pretože každá generácia zariadenia Apple používa iný protokol. UCB ich pozná všetky a automaticky ich rozpozná. Iba vývoj tejto technológie zabral tímu štyri roky. Za odmenu podporuje všetky existujúce iZariadenia vrátane všetkých iPodov. Áno, dokonca iPod Classic z roku 2001, ktorý ani nemá iOS.

WALTR 2 sa môže pripojiť k zariadeniu prostredníctvom Automatic WiFi (aWiFi). Slovo “automatický” chápte doslova: program sám nájde kompatibilné zariadenia a okamžite sa k nim pripojí. A čo viac, na cestách môžete prepínať medzi pripojeniami USB a WiFi bez toho, aby ste prerušili proces prenosu. Začali ste prenášať poslednú epizódu obľúbeného seriálu na iPad pomocou kábla USB, ale nastupujete do autobusu? Jednoducho odpojíte svoj iPad od notebooku, dáte si ho do tašky a kým si pripravíte desiatu, súbor bude už prenesený.

Automatické rozpoznávanie obsahu (Automatic Contenct Recognition, ACR) zistí, aký typ mediálnych súborov ste presunuli do programu. Rozlišuje medzi filmami a seriálmi, hudbou a vyzváňaním, pričom všetky budú prenesené do príslušnej aplikácie. Medzitým sťahuje všetky podobné, ale chýbajúce metadáta (obal albumu, názov, názov skladby atď.). Všetok prenesený obsah bude vyzerať rovnako, ako by ste ho stiahli z iTunes Store. A posledný je Smart Adaptive Conversion (SAC), čo je technológia zodpovedná za konverziu. Všetky súbory budú nahrané bez akejkoľvek straty a program to zvládne päťkrát rýchlejšie ako konkurenčné programy.

To je všetko, čo o tomto programe povieme. Ak sa aj vám, rovnako ako nám, veľmi nepáči iTunes alebo máte veľa mediálnych súborov vo formátoch nekompatibilných s Applom, potom WALTR alebo WALTR 2 rozhodne potrebujete. Ten druhý dokáže viac, ale je tiež drahší. Program si môžete vyskúšať zadarmo a má tiež verziu pre Windows, takže nepotrebujete Mac. Ak sa vám tento program páči, môžete si kúpiť prvú verziu za 19,95 dolárov alebo druhú verziu za 39,95 dolárov z webových stránok vývojárov, ale ak ho chcete nainštalovať na viaceré zariadenia, budú ceny ešte lacnejšie.

Asi sa vám zdá drahý, ale verte nám, keď hovoríme, že WALTR stojí za každý dolár…

Podporované formáty súborov:
Video: MKV, AVI, MP4, MOV, MPEG, M2TS, 3GP, WMV, H264, H265
Audio: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV, WMA, OGG, OGA, WV, TTA, DFF
Všetko od eBook po PDF a M4A zvonenie dlhšie než 30 sekúnd. Dokáže dokonca spravovať súbory tituliek pre filmy.

Zaujímajú vás ďalšie recenzie produktov? Nájdete ich v tejto zložke.

Apple Inc. (AAPL)