imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Vyšla prvá verejná beta verzia iOS 12


O pár dní skôr, než sme čakali, vydal Apple prvú verejnú beta verziu iOS 12. Čoskoro by  sme sa mali dočkať aj verejnej beta verzie macOS Mojave.

Aj keď sa iOS 12 zameriava najmä na stabilitu, obsahuje mnoho zaujímavých nových funkcií. Prináša okrem iného výrazné zlepšenie výkonu starších zariadení, nové funkcie rozšírenej reality, redizajnované natívne aplikácie, štatistiky Digitálneho zdravia, aktualizáciu FaceTime, skupinové hlásenia a nové, vyspelejšie algoritmy v aplikácii Fotky.

Systém je teraz dostupný v beta verzii, oficiálne vydanie očakávame na jeseň tohto roka. Dovtedy si beta verziu môžu vyskúšať vývojári aj zvedaví užívatelia. Nezabúdajte však, že ide o beta verziu, ktorá môže obsahovať chyby, takže vám ju neodporúčame inštalovať na zariadenie, ktoré používate každodenne.

Apple predstavil toľko očakávanú prvú verejnú beta verziu včera večer. Nainštalovať si ju môžu nainštalovať všetci užívatelia, ktorí chcú nový systém vyskúšať. Táto verzia je totožná s vývojárskou beta verziou z minulého týždňa. Podľa najnovších recenzií je systém stabilný, má normálnu výdrž batérie a poskytuje kompletný užívateľský zážitok.

Aj keď verejné beta verzie macOS zvykli vyjsť súbežne s beta verziami iOS, na stránke beta softvéru Applu je macOS Mojave ešte stále vo fáze „Coming Soon“. Dúfajme, že už nebudeme musieť čakať dlho.

Svoje zariadenie si môžete aktualizovať ako vždy nasledovným spôsobom: Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Pokiaľ vaše zariadenie nezobrazuje novú verziu, na vine bude váš beta profil. Odstráňte ho zo svojho telefónu a potom skúste aktualizovať znovu.

Aj keď by táto aktualizácia nemala viesť k žiadnej strate dát, radšej neriskujte a pred updatom si urobte zálohu. Svoje dáta si môžete uložiť v iCloude alebo do počítača pomocou iTunes. Tí poctivejší môžu urobiť oboje.

iOS 12 si môžete nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. generácie, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. generácie.

Apple Inc. (AAPL)