imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Vyšla jedenásta beta verzia iOS 12


Beta verzie iOS 12 vychádzajú teraz v rýchlom slede. Toto je už druhá v poradí po tej, ktorú sme považovali za finálnu. Systém sa tak neustále zlepšuje neviditeľnými doladeniami.

Aj keď sa iOS 12 zameriava najmä na stabilitu, obsahuje mnoho zaujímavých nových funkcií. Prináša okrem iného výrazné zlepšenie výkonu starších zariadení, nové funkcie rozšírenej reality, redizajnované natívne aplikácie, štatistiky Digitálneho zdravia, aktualizáciu FaceTime, skupinové hlásenia a nové, vyspelejšie algoritmy v aplikácii Fotky.

Systém je teraz dostupný v beta verzii, oficiálne vydanie očakávame na jeseň tohto roka. Dovtedy si beta verziu môžu vyskúšať vývojári aj zvedaví užívatelia. Nezabúdajte však, že ide o beta verziu, ktorá môže obsahovať chyby, takže vám ju neodporúčame inštalovať na zariadenie, ktoré používate každodenne. 

Noviniek nie je veľa, v najnovšej beta verzii nie sme schopní nájsť žiadne viditeľné zmeny. Sme si však istí, že pod kapotou sa konali nejaké úpravy.

Optimistický pohľad hovorí, že systém, ktorý má toľko beta verzií, by mohol byť naozaj skvele vyladený a finálna verzia iOS 12 by mohla byť dokonale stabilná, bez akýchkoľvek chýb a problémov.

Tí skeptickejší však pripomenú, že takto sme sa tešili aj minulý rok, a ako to nakoniec dopadlo… Množstvo beta verzií môže znamenať aj to, že systém ešte nie je pripravený a treba v ňom pred spustením veľa opraviť.

Ťažko povedať, čo z toho je pravda. Dúfame, že prvá možnosť, pretože iOS 12 sa už od prvej bety javí ako veľmi stabilný systém. Video so zmenami v poslednej verzii vám teraz síce ponúknuť nemôžeme, tu si však môžete pozrieť 100 nových funkcií naprieč beta verziami iOS 12. 

Aktuálna verzia je dostupná pre vývojárov aj pre verejných beta testerov. Spolu s iOS 12 boli aktualizované aj ďalšie operačné systémy, pokiaľ aj tam používate beta verzie, môžete ich vyskúšať. 

Aj keď by táto aktualizácia nemala viesť k žiadnej strate dát, radšej neriskujte a pred updatom si urobte zálohu. Svoje dáta si môžete uložiť v iCloude alebo do počítača pomocou iTunes. Tí poctivejší môžu urobiť oboje.

iOS 12 si môžete nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. generácie, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. generácie.

 

Apple Inc. (AAPL)