imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyšla aktualizácia iOS 12.3


Obsahuje najmä vynovenú aplikáciu Apple TV a podporu AirPlay 2, má však aj niekoľko nových funkcií a opráv chýb.

Aj keď sa iOS 12 zameriava najmä na stabilitu, obsahuje mnoho zaujímavých nových funkcií. Prináša okrem iného výrazné zlepšenie výkonu starších zariadení, nové funkcie rozšírenej reality, redizajnované natívne aplikácie, štatistiky Digitálneho zdravia, aktualizáciu FaceTime, skupinové hlásenia a nové, vyspelejšie algoritmy v aplikácii Fotky.

Apple vydal tretí väčší update iOS 12, ktorý vyšiel v septembri minulého roka. Aktualizácia znamená dobré správy pre majiteľov inteligentných televízorov, ktoré podporujú AirPlay 2.

AirPlay je bezdrôtová streamovacia technológia Applu, ktorá umožňuje užívateľom zrkadliť mediálny obsah zo svojich zariadení do Apple TV a ďalších podporovaných doplnkov. Umožňuje napríklad prehrávanie hudby z iPhonu do systému reproduktorov.

iOS 12.3 zahŕňa podporu pre televízory s AirPlay 2 a vynovenú aplikáciu Apple TV. Aktualizácia obsahuje aj opravy chýb a vylepšenia.

AirPlay 2

 • AirPlay 2 teraz podporuje zdieľanie videí, fotiek, hudby a ďalšieho obsahu z iPhonu a iPadu priamo do smart televízorov podporujúcich štandard AirPlay 2.
 • Prehrávanie jediným klepnutím automaticky spustí vybraný TV seriál alebo film na naposledy používanom zariadení v závislosti od času a miesta.
 • Súčasťou návrhov Siri na pozeranie filmov a TV seriálov je možnosť prehrávania cez AirPlay.
 • Inteligentné návrhy sú spracované priamo na zariadení, takže vaše osobné informácie ostanú súkromné.

Apple TV app

 • Aplikácia Apple TV má vynovený dizajn, ktorý podtrhuje vybrané kolekcie a odporúčania na mieru.
 • Predplatné kanálov Apple TV môže zdieľať až šesť rodinných príslušníkov bez nutnosti nových aplikácií, účtov alebo hesiel.
 • V aplikácii Apple TV si možno kúpiť alebo prenajať najnovšie filmy vrátane kompletného katalógu viac než 100 000 filmov a širokého výberu 4K HDR titulov.
 • Nová sekcia pre deti vám pomôže objaviť seriály a filmy špeciálne vybrané editormi pre deti, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie.
 • Aplikácia Apple TV teraz inteligentne navrhuje prehrávanie na Apple TV alebo televízoroch s AirPlay 2, ktoré sú v blízkosti.

Táto aktualizácia zároveň obsahuje nasledovné opravy chýb a vylepšenia:

 • Tab Pre vás v Apple Music, ktorý tématicky navrhuje obsah na základe vašich obľúbených žánrov, interpretov a nálad, je teraz aktualizovaný niekoľkokrát denne
 • Oprava problému, ktorý mohol brániť ovládačom Apple TV v pozastavení alebo ovládaní videa či zmene hlasitosti na podporovaných prijímačoch
 • Riešenie problému, ktorý mohol spôsobovať prerušenie volaní cez Wi-Fi
 • Oprava problému, pri ktorom sa informácie o skladbe z pripojeného iPhonu nemuseli zobraziť na displeji v aute

Aj keď by táto aktualizácia nemala viesť k žiadnej strate dát, radšej neriskujte a pred updatom si urobte zálohu. Svoje dáta si môžete uložiť v iCloude alebo do počítača pomocou iTunes. Tí poctivejší môžu urobiť oboje.

iOS 12 si môžete nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPad 5. generácie, iPad 6. generácie, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″,  iPad Pro 10,5″, iPad Pro 12.9″ (obe generácie), iPod touch 6. generácie.

Okrem iOS vyšla aktualizácia watchOS 5.2.1, ktorá priniesla podporu merania EKG do mnohých európskych krajín, a tiež tvOS 12.3 a macOS 10.14.5.

Apple Inc. (AAPL)