imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Vyšiel najavo význam označenia XR!


Pozor, prezradíme to už na začiatku: neznamená nič. K tejto kritickej otázke sa vyjadril Phil Schiller.

Apple predstavil tajomné označenie „S“  pri iPhone 3GS v roku 2009. Odvtedy patrí k najväčším otázkam, čo presne znamenajú písmenká S, SE, C alebo R v tesnom závese za menom iPhone?

No, možno to až taká záhada nie je. Nie je to však ani jednoznačné. Niekedy tu nejaký význam je, inokedy, zdá sa, nie. Napríklad v prípade iPhonu 3GS počas Keynote odznelo, že S odkazuje na „Speed“, pretože ide o najrýchlejší iPhone, aký dovtedy Apple vytvoril.

S príchodom iPhonu 4S sa však význam zmenil. Podľa Tima Cooka tu odkazovalo S na digitálnu asistentku Siri. Význam písmen SE prezradil Schiller v rozhovore ako označenie pre „Special Edition“. Čo však znamená S pri ďalších modeloch a potom C alebo XR? Jedným slovom:

nič. 

Je čas predstaviť náš nový obľúbený výraz: alfabetický nihilizmus. To je presne ono – nezmyselné vytváranie názvov z písmen abecedy. Ďalšie S alebo R neznamenajú nič. Nedávno to potvrdil Schiller. Keď sa ho v rozhovore pýtali, prečo sa rozhodli práve pre tieto písmená, jeho odpoveď bola prekvapujúca:

Milujem autá a rýchlosť a R a S sú písmená, ktoré sa používajú pri športových autách, ktoré sú skutočne výnimočné.

Záhada vyriešená.

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)