imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Vlastniť iPhone je viditeľným znakom vysokého príjmu


Nový americký výskum priniesol málo prekvapivé výsledky: ak vlastníte pomerne drahý smartfón, znamená to, že ste bohatí a máte vyšší príjem.

Národný úrad pre ekonomický výskum porovnával správanie amerických spotrebiteľov a konzumáciu médií s rôznymi demografickými faktormi v USA a prišiel so zaujímavými súvislosťami. 

Výskum vedený dvojicou ekonómov z Chicagskej univerzity Marianne Bertrand a Emirom Kamencia pracoval s údajmi z prieskumu spoločnosti Mediamark Research Intelligence,  ktorý zahŕňal 6394 účastníkov.

Ekonómovia došli k záveru, že žiadna iná značka na svete nie je lepším indikátorom vysokého príjmu než iPhone. Pokiaľ niekto vlastnil v Spojených štátoch v roku 2016 iPhone, dalo sa s 69,1 % istotou povedať, že mal vysoký príjem. Ten výskumníci definujú ako „súčasť najvyššieho kvartilu príjmu na domácnosť toho typu“. Aj iPad je známkou bohatstva – vlastnenie iPadu je známkou vysokého príjmu s určitosťou 66,9 %.

Je to celkom logické: ak vlastníte nejaké luxusné veci, znamená to, že zrejme nežijete od výplaty k výplate. Je fajn, že nám to ešte potvrdil tento výskum…

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)