imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Vianočná animácia Applu, ktorá dojme aj vás


Nové vianočné video od Applu je nielen skvele natočené. Môžeme si pozrieť aj, ako sa natáčalo, strihalo, ako vznikala titulná skladba i celá atmosféra.

Apple uverejnil na svojom YouTube kanáli video s názvom Holiday – Share Your Gift a pridal aj štyri ďalšie o jeho vzniku. Tie sú takmer také zaujímavé ako samotný animovaný film. Má nádhernú atmosféru podobne ako ostatné vianočné videá Applu.

Vďaka videám z natáčania si môžeme urobiť predstavu, koľko práce dá vytvoriť animáciu kratšiu než 3 minúty. Usilovne na nej pracoval celý tím ľudí. Postavili skutočné kulisy mesta a animátori potom vdýchli postavám život. Nechýbali ani režisér a kameraman ako pri klasických filmoch.

Navyše vybrali niekoľko častí a ukázali ľudí, ktorí stáli za ich vznikom. Napríklad pieseň pre animáciu vznikla pomocou iPhonu.

Farby sa ladili na MacBooku Pro.

A video sa strihalo na iMacu.

Myslíme, že sa Applu podarilo vytvoriť animovaný film, ktorý si určite vyslúži nejaké ocenenia.

 

Apple Inc. (AAPL)