imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vianočná animácia Applu, ktorá dojme aj vás


Nové vianočné video od Applu je nielen skvele natočené. Môžeme si pozrieť aj, ako sa natáčalo, strihalo, ako vznikala titulná skladba i celá atmosféra.

Apple uverejnil na svojom YouTube kanáli video s názvom Holiday – Share Your Gift a pridal aj štyri ďalšie o jeho vzniku. Tie sú takmer také zaujímavé ako samotný animovaný film. Má nádhernú atmosféru podobne ako ostatné vianočné videá Applu.

Vďaka videám z natáčania si môžeme urobiť predstavu, koľko práce dá vytvoriť animáciu kratšiu než 3 minúty. Usilovne na nej pracoval celý tím ľudí. Postavili skutočné kulisy mesta a animátori potom vdýchli postavám život. Nechýbali ani režisér a kameraman ako pri klasických filmoch.

Navyše vybrali niekoľko častí a ukázali ľudí, ktorí stáli za ich vznikom. Napríklad pieseň pre animáciu vznikla pomocou iPhonu.

Farby sa ladili na MacBooku Pro.

A video sa strihalo na iMacu.

Myslíme, že sa Applu podarilo vytvoriť animovaný film, ktorý si určite vyslúži nejaké ocenenia.

 

Apple Inc. (AAPL)