imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

V macOS High Sierra 10.13.2 je možné odomknúť App Store menu bez hesla


Bola zistená bezpečnostná chyba, ktorá umožňuje prístup k pokročilým nastaveniam jednej zo sekcií systémových nastavení. Konkrétne ide o zmeny v nastavení App Store.

Bezpečnosť je, samozrejme, vždy na prvom mieste a pri ochrane osobných údajov môžeme byť len ťažko príliš opatrní. Objavila sa malá bezpečnostná chyba v najnovšej verzii macOS High Sierra 10.13.2, ktorá v administrátorskom účte umožňuje odomknutie menu App Store v systémových nastaveniach bez zadania hesla alebo zadaním nesprávneho hesla.

Na svojom Macu túto chybu nájdete tu:

  • Otvorte systémové nastavenia.
  • Kliknite na App Store.
  • Kliknite na zámok v ľavom dolnom rohu.
  • Zadajte akékoľvek heslo alebo nechajte pole prázdne.
  • Stlačte Enter a je to.

Práve sa vám podarilo odomknúť nastavenia App Store bez zadania správneho hesla. Tu sa nachádzajú aj nastavenia automatického sťahovania aplikácií a aktualizácií. Tento problém bude opravený vo verejnej verzii macOS 10.13.3, jeho oprava je už súčasťou beta verzie.

Dovtedy odporúčame odhlásiť sa zo svojho administrátorského účtu vždy, keď odchádzate od svojho Macu, alebo používať štandardný účet a nie administrátorský.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)