imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

V iOS 12 nájdeme viac ako 150 nových symbolov emoji


Máte pocit, že tých niekoľko tisíc symbolov emoji, ktoré máte v telefóne, rozhodne nestačí? Že vám nikto nerozumie, pretože vám chýbajú tie správne emotikony na vyjadrenie pocitov? S tým je teraz koniec!

Konečne! Unicode Consortium včera oznámilo, že rozšíria paletu emoji o 157 nových emotikonov. Dokopy to však bude len 77 rôznych symbolov, pretože každá tvár bude dostupná v troch rôznych kožných tónoch.

Nová verzia Emoji 11.0 prinesie určité inovácie. Tváre dostanú nové vlasy – ryšavé, kučeravé, šedé alebo aj žiadne. Dostaneme emotikony tvárí, ktorým je teplo či zima, superhrdinov i zlosynov. Nebudú chýbať symboly ručných prác – štrikovanie a šitie, šachu a skateboardu. Objavia sa nové zvieratá ako kengura, papagáj, lama, hroch a medvedík čistotný. Do zoznamu jedál pribudnú bagel, mango a muffin. A dočkáme sa aj užitočných predmetov ako hasiaci prístroj, skúmavka, toaletný papier a špongia. A k tomu symboly mnohých ďalších pocitov a úkonov. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si video Jeremyho Burgea z Emojipedie.

Emoji 11.0 bude súčasťou verzie Unicode 11.0, ktorá vyjde tento rok v júni. Výrobcovia väčšinou implementujú zmeny v priebehu 1 až 2 mesiacov. Takže nové emotikony môžeme začať používať v auguste alebo septembri.

Symboly emoji nevytvára Apple, ale Unicode, spoločnosť z Cupertina len implementuje najnovšie štandardy vrátane emoji.

Zdroj: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)