imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

V App Store sa rozpútal boj proti nepatrične používaným emoji


Pokiaľ ide o symboly emoji, Apple jedná rýchlo. Nedávno varoval vývojárov mnohých obľúbených aplikácií, aby používali symboly emoji na len tam, kde patria. V opačnom prípade sa môžu rýchlo ocitnúť mimo App Storu.

Dokonca aj vývojári aplikácií Slack a WhatsApp boli upozornení, že majú emotikony používať tak, ako treba. Pri ďalšej príležitosti ich už nečaká varovanie, ale rovno vyhodenie z App Storu.

Čo je podľa Applu nesprávnym používaním emoji? Emojipedia uvádza niekoľko vecí, ktoré nie sú dovolené. V prvom rade sa Applu nepáči, keď vývojári používajú ich registrované emotikony v logách, tlačidlách a nálepkách alebo v textových poliach, v ktorých sa nedá použiť natívna klávesnica. Takže nemajú čo hľadať ani v hláseniach.

V prípade porušenia týchto pravidiel môže Apple odstrániť aplikáciu z App Storu alebo nedovoliť vývojárom nahrať svoj produkt. Ešte väčší problém je, keď vývojári používajú emoji symboly od Applu na Androide alebo na iných platformách. Obe vyššie spomínané aplikácie sa dopustili práve tohto prehrešku a hneď po upozornení svoje sady emoji opravili.

Tieto pravidlá sa môžu zdať malicherné, no Apple sa tak snaží vyhnúť väčším problémom. Hodnota symbolov emoji i animoji stúpa, aj keď sú dostupné na každom zariadení, ktoré má Unicode. Jediným rozdielom je, že ich vzhľad závisí od systému, v ktorom sa nachádzajú.

Zoznam emoji v Unicode sa každý rok predlžuje a grafickí dizajnéri Applu pracujú neustále na nových a nových symboloch. Niektoré by sa mohli zdať zbytočné, schválne, koľko ich používate vy?

Apple Inc. (AAPL)