imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Užívatelia majú väčší záujem o nové iPhony než o iné smartfóny


Podľa nedávneho prieskumu majú ľudia najväčší záujem o nové zariadenia od Applu, ktoré majú doraziť v septembri. 

Magazín PC Mag sa spýtal 1555 užívateľov z radov Američanov, na ktorý smartfón sa najviac tešia. Samsung predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď Galaxy Note 9 minulý týždeň, avšak podľa prieskumu sa na ňu tešilo len 24 % opýtaných. 

Až 42 % účastníkov prieskumu uviedlo, že sa najviac tešia na nové modely iPhonu, ktoré majú vyjsť na jeseň. Zvyšok odpovedí tvoria Google Pixel 3 (7 %), LG V40 (4 %), Huawei Mate 20 (3 %), OnePlus 6T (2 %), ďalej kategória „Iné“ so 6 % a kategória „Žiadne“ s 11 %. 

Samsung si však môže pripísať k dobru fakt, že z respondentov, ktorí sa tešili na Note 9 už 76 % vlastní zariadenie od Samsungu, no 8 % vlastní aktuálne iPhone.

Pochopiteľne, 1555 účastníkov nie je dostatočné množstvo na to, aby sme mohli vyvodzovať veľké závery, vyššie spomenuté údaje sú však minimálne zaujímavé.

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)