imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Úžasná demo aplikácia rozšírenej reality od Applu je teraz na stiahnutie


HomeCourt ocenia predovšetkým basketbaloví hráči. Je to dokonalý príklad toho, ako možno ARKit a rozšírenú realitu integrovať do reálneho života.

Je pre každého? Nie. Budeme ju využívať? Ani náhodou. Bude to najpopulárnejšia aplikácia? Určite nie. Napriek tomu je HomeCourt jednou z najdôležitejších aplikácií Applu v poslednej dobe. Predovšetkým preto, že dokazuje, že rozšírená realita je niečo viac než jednoduché demo technológie alebo prázdna zábava.

Ak ste sledovali nedávne predstavenie nových iPhonov, videli ste aplikáciu na pár minút v akcii. Je to profesionálna analytická aplikácia pre basketbalových hráčov. Položíte telefón na kraj ihriska, smerom na kôš a necháte ho, nech si robí svoju prácu pomocou rozšírenej reality. Sleduje hráčov aj loptu a všetko analyzuje s využitím strojového učenia. Tu je demo prezentácia z Keynote:

Aplikácia rozpozná, ako hráči strieľajú body, zaznamenáva neúspešné pokusy a ich presné parametre, vytvára profily hráčov, sleduje ich pohyb aj reakčný čas. Funguje skrátka veľmi komplexne.

Jeden zo spoluzakladateľov David Lee povedal, že projekt začal vyvíjať preto, lebo sa hanbil za to, že nedokáže ani raz skórovať v basketbale. Vtedy pracoval v Appli. S pár ďalšími z Facebooku a Googlu vytvorili aplikáciu. Ak vás zaujímajú podrobnosti vývoja, pozrite si Leeho prezentáciu na TEDX Talks.

HomeCourt je už nejaký čas dostupný v App Store, ale aktualizácia „Shot Science“, ktorá prináša skutočný zážitok rozšírenej reality vyšla len teraz.

Stiahnite si HomeCourt z the App Store (zdarma, obsahuje nákupy v aplikácii)

 

Apple Inc. (AAPL)