imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ukážte svoju pracovnú plochu a my vám povieme, aký ste!


Začnime nový rok trochou inšpirácie. Ukážte nám, ako vyzerá vaša pracovná plocha!

Ak ste sa zobudili s bolesťou hlavy, sme si istí, že dnes sa budete lenivo regenerovať na pohovke. Možno nebudete schopní urobiť nič iné než prevliecť obliečky, aby ste začali rok s čistým štítom. A to je zároveň najlepší čas na reorganizáciu počítača.

V prvom dni nového roka si urobím čas, aby som si upratal šatník, odstránil nepotrebné súbory a presunul zvyšné do organizovaného priestoru atď. A zároveň je to čas, keď revidujem tagy a ďalšie. Rovnako si vyberiem novú tapetu na plochu a ikony do doku. Nový rok, nové ja, nový Mac!

Hlavným cieľom tohto článku je inšpirovať vás, aby ste s nami zdieľali svoju pracovnú plochu. Aké tapety používate, aké aplikácie preferujete mať na doku alebo zdieľajte akékoľvek iné užitočné tipy. Môžete tu nájsť aj novú inšpiráciu. Napríklad, pozrite si môj desktop:

Toto je moja pracovná plocha. Moja nová obľúbená aplikácia HiddenMe mi pomáha skryť všetok chaos na pracovnej ploche. Ružová farba mojej tapety môže byť trochu neobvyklá. Vhodne však dopĺňa modré farby zložiek a hlbšie farby režimu Dark. Je pre mňa dôležité mať jednu dominantnú farbu a žiadne dezorganizované tvary.

Tvar ikon na doku som zmenil za zaoblené a dlho som hľadal vhodnú sadu ikon. Pokiaľ ide o aplikácie, ktoré používam, preferujem natívne riešenia: Safari, Calendar, Pages, iMessage. Na organizáciu svojich úloh používam Things 3, funguje podľa mňa oveľa lepšie ako iné alternatívy. Na úpravu obrázkov používam Photoshop. Niekoľkokrát som flirtoval s Affinity, ale nemal som trpezlivosť, aby som si na to zvykol.

Slack je naša hlavná platforma na firemné rozhovory, takže ju musím udržať na vrchole. Rovnako ako Twitter a Tweetbot, je to najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako byť informovaný o novinkách Applu. Spotify nemusím vysvetľovať a vedľa neho je torrent klienta Transmission – samozrejme, na sťahovanie právne korektného obsahu. Riadok uzatvárajú stiahnuté Zložky a Kôš.

Ale nehovorme len o mne. Ako vyzerá váš počítač v roku 2019?

Želáme vám všetko najlepšie v novom roku, sledujte nás aj v nasledujúcom roku 2019!

Apple Inc. (AAPL)