imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

TripMode: šetrite mobilné dáta pri zdieľaní internetu


Často zdieľate mobilné internetové pripojenie so svojím laptopom a bojíte sa, že to pohltí celý váš mesačný balíček dát? Potom potrebujete práve túto aplikáciu!

Kontinuita patrí k základom ekosystému Applu. Pod týmto názvom sa ukrýva mnoho užitočných vychytávok ako Handoff, univerzálna schránka alebo kontinuita kamery. A tiež naše obľúbené okamžité zdieľanie internetu.

Výhodou je, že keď váš Mac a iPhone sú pri sebe blízko, stačí jedno kliknutie a mobilné dáta z vášho iPhonu môžete zdieľať so svojím MacBookom.

Funguje to rýchlo a efektívne, aj keď sa to nedá nijak obmedziť. Nemôžete určiť, aký objem mobilných dát môže počítač spotrebovať ani v rámci akých aplikácií. Ľahko sa potom dostanete do situácie, ako je napríklad táto:  

Spotify sťahuje nejaký nový offline playlist, zatiaľ čo macOS sťahuje najnovšiu aktualizáciu na pozadí, a do toho sa začne synchronizácia fotiek.

Tak sa môže stať, že spotrebujete obrovský balík dát, a pritom ste chceli len otvoriť nejakú webstránku.

Tu však prichádza na scénu TripMode. Táto aplikácia funguje tak, že rozpozná, kedy sa počítač pripája cez súkromný hotspot a zablokuje prístup na internet každému programu, ktorý ste nepovolili. 

Pochopiteľne, sú tu aj ďalšie nastavenia, napríklad si môžete vytvoriť rôzne profily alebo rozvrhy pre aktiváciu. Kliknutím na ikonku v hornej lište si môžete pozrieť, koľko mobilných dát vám zostáva.

TripMode sa môže hodiť aj v prípade, keď sa pripájate cez pomalú WiFi sieť a nechcete ju ešte spomaľovať sťahovaním aktualizácií na pozadí.

Aplikácia je dostupná pre Windows a pre Mac za 7,99 eur, takže v porovnaní s dokupovaním mobilných dát navyše sa oplatí. Ak patríte k predplatiteľom služby Setapp, môžete si ju stiahnuť zdarma. 

Aký objem mobilných dát mesačne spotrebujete?

 

Apple Inc. (AAPL)