imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tri dôležité oznámenia z CES


Na jednej z najväčších svetových expozícií zábavnej elektroniky sa predstavilo veľa zaujímavých gadgetov, medzi nimi niektoré, ktoré súvisia s Applom. Pozrime sa na tri najvýznamnejšie.

Jedna z najdôležitejších udalostí v oblasti technológií je Consumer Electronics Show (CES), každoročne konaná v Las Vegas. Tu sa prezentujú takmer všetci noví výrobcovia. Apple sa tu so svojimi produktmi neprezentuje. Podarilo sa mu však dosiahnuť, že sa o ňom na CES hovorí.

Aj keď sa Apple oficiálne podujatia nezúčastňuje, neznamená to, že dôležité oznámenia nie sú spojené s jeho produktmi. Vybrali sme tri z nich.

Inteligentné TV s podporou AirPlay 2

Asi pred týždňom sme sa z webových stránok Applu dozvedeli, že „vedúci výrobcovia TV budú podporovať AirPlay 2“. Vtedy bolo isté len to, že medzi nimi bude Samsung. Na CES oznámili spoluprácu aj firmy LG, Sony a Vizio. Navyše, posledná z nich bude podporovať aj HomeKit.

Ak porovnáme tieto nové oznámenia s klebetami, ktoré počúvame už dlho, a s posledným rozhovorom s Timom Cookom, môžeme predpokladať, že dlho očakávaná televízna služba Applu s vlastným obsahom môže byť oznámená už v blízkej budúcnosti.

Puzdro s batériou Mophie

Mophie, výrobca príslušenstva certifikovaný Applom, teraz vytvoril príslušenstvo, ktoré Apple zatiaľ vyrobiť nedokázal: puzdro s batériou pre trojicu iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, ktoré nie je až také škaredé.

Príslušenstvo môže predĺžiť životnosť batérie iPhonu XS až o 25 hodín, iPhonu XS Max a XR až o 31 hodín, čo vôbec nie je zlé. Aj čiastka, ktorú budete musieť zaplatiť, je prijateľná, cena 120 dolárov však môže byť vyššia v čase, keď príde na náš trh (ak vôbec).

Jednou z najzaujímavejších vlastností puzdra je, že v porovnaní so Smart Battery nenabíja telefón cez Lightning, ale bezdrôtovo, takže port je voľný na iné použitie.

Apple údajne už na puzdre pracuje.

Káble MFi Lightning – USB-C

Minulý mesiac Apple informoval členov svojho programu Made for iPhone, že tretie strany teraz možno budú vyrábať káble Lightning-USB-C. Belkin a Griffin neváhali ani minútu a na CES priviezli niekoľko demo položiek. Údajne budete mať možnosť zakúpiť ich na jar.

Zdroj: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)