imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Tlačidlo „Nepáči sa mi to“ na Facebooku nebude


Niektorých z vás to určite sklame. Hovorca Facebooku však uviedol, že spoločnosť našla iný spôsob, ako vyjadriť negatívne emócie.

Na prvý pohľad sa tieto riešenia zdajú trochu nudné. Momentálne sa testuje tlačidlo „downvote“.  Jeho cieľom nie je dať najavo, že sa vám niečo nepáči, ale upozorniť Facebook na to, že komentáre alebo príspevky iných užívateľov považujete za zavádzajúce, urážlivé alebo nevhodné.

Inými slovami, Facebook vytvoril nástroj na označenie trollov. Mohol by odfiltrovať aj komentáre, ktoré pôsobia ako platená reklama alebo propaganda.

Netestujeme tlačidlo „Nepáči sa mi to“. Skúmame riešenie, ktoré by ľuďom umožnilo poskytnúť spätnú väzbu o komentároch na príspevky na verejných stránkach.

Tlačidlo „downvote“ by v budúcnosti mohlo vyzerať takto:

Fungovať bude tak, že ukryje komentár pre toho, kto ho použil. Ten môže potom komentár označiť ako off topic, zavádzajúci alebo urážlivý a informovať o tom Facebook. Facebook na to neupozorní ani komentujúceho, ani ďalších užívateľov. Šance na to, že by sa tak odštartovala vojna medzi viacerými komentujúcimi sa tak rovnajú nule.

Toto tlačidlo by mohlo byť prvým krokom k tomu, aby Facebook zastavil šírenie falošných správ a zbavil sa ich v prehľade noviniek.

Užívatelia sa tlačidla „Nepáči sa mi to“ domáhajú už dlho. V roku 2015 však zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg, povrdil, že sa ho nedočkajú. Podľa spoločnosti by na stránku malo zlý vplyv  a predstavovalo by hrozbu. Riešením by tak mohlo byť tlačidlo, ktoré by bolo viac určené na filtrovanie a prečisťovanie obsahu ako jednoduché tlačidlo „Nepáči sa mi to“.

Zdroj: TechCrunch

Apple Inc. (AAPL)