imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Taký bol rok 2018 pre Apple…


Pozrime si krátky prehľad toho, aký hardvér a softvér spoločnosť uviedla v uplynulom roku.

HomePod

Toto zariadenie umožnilo Applu vstúpiť na trh inteligentných domácich reproduktorov. Jeho funkcie zahŕňajú všetko, čo musia mať produkty Applu, a znie neuveriteľne fantasticky. Bohužiaľ, nemali sme šancu otestovať ho, pretože ešte nie je k dispozícii.

iPad 2018 (šiesta generácia)

Je to zariadenie, ktoré bolo predstavené na neočakávanom „vzdelávacom podujatí“ a má vynikajúci pomer cena/výkon. Okamžite sa stal veľmi populárny. Aj keď je pri ňom potrebné robiť nejaké kompromisy, je to iPad pre všetkých za prijateľnú cenu.

Pozrite si náš test!

MacBook Pro

V polovici minulého leta prišla aktualizácia na MacBook Pro. V podstate ide o menšie kozmetické zmeny, ale táto aktualizácia zahŕňa čipy Coffee Lake, čip T2 a kláves Butterfly 3. generácie.

Pozrite si náš test!

Softéry

Napriek tomu, že najnovšie softvéry Applu boli predstavené na minuloročnej WWDC, pre verejnosť boli dostupné až v septembri. Po niekoľkých mesiacoch používania a testovania iOS 12 môžeme povedať, že naozaj prináša to, čo Apple sľúbil. Systém má menej nových funkcií, ale je stabilnejší a spoľahlivejší. MacOS Mojave zahŕňa viac dizajnových zmien, najvýznamnejšou bol Dark Mode. Vydanie 5. watchOS bolo menej vzrušujúcou, ale užitočnou aktualizáciou. Tohtoročné aktualizácie softvéru sú v konečnom dôsledku z nášho pohľadu skvelé.

iPhone XS a iPhone XS Max

Tohtoročným najžiarivejším momentom bolo, samozrejme, predstavenie nových iPhonov. Hoci sme mali „rok S“, nečakali sme veľké zmeny a nové funkcie. Avšak zavedenie najväčšej veľkosti iPhonu vôbec nie je zanedbateľné. iPhone XS sa ukázal byť skutočne dobre uvedeným iPhonom a počiatočná koncepcia iPhonu X sa poriadne vylepšila.

Pozrite si náš test!

iPhone XR

Zaujímavejší je nový veľký a lacnejší model XR. Počas testovania sme boli naozaj spokojní. Zahŕňa mnoho kompromisov, ale práve tie ho sprístupňujú širšiemu okruhu zákazníkov. Nie je žiadnym prekvapením, o čom hovoria odhady – ide o najžiadanejšie zo všetkých nedávno uvedených zariadení.

Pozrite si náš test!

Apple Watch Series 4

Prvýkrát v histórii inteligentných hodiniek Applu sa tieto nové výrazne zmenili. Hoci sa ich displej zväčšil a zaoblil, Applu sa podarilo zmenšiť zariadenie, ktoré sa počas rokov stalo robustným. Napokon, okrem nových vlastností sa aj toto zmenšenie podieľalo na tom, že po nových Watch je skutočný dopyt.

iPad Pro

Apple nás koncom roka niekoľkokrát prekvapil. Tento rok sa Keynote koncom októbra ukázala byť vzrušujúcejšia než hlavná udalosť pri predstavení iPhonu. Bolo to predovšetkým vďaka iPadu Pro, ktorý zdedil systém rozpoznávania tvárí a bezrámčekový dizajn iPhonu X, pričom jeho výkon je podobný výkonu desktopových počítačov.

Pozrite si náš test!

Mac mini

Mac mini získal aktualizáciu, a to po naozaj dlhej dobe. Okrem novej farby Space Grey zahŕňa aj aktualizovaný hardvér a má rovnaké porty ako predtým. Je to naozaj krásny stroj, avšak s trochu priveľkou cenou.

Pozrite si náš test štvorjadrovej a 6-jadrovej verzie!

Retina MacBook Air

A v neposlednom rade je tu nový MacBook Air, ktorý nakoniec dostal svoj zaslúžený Retina displej. Udržal si preslávenú výdrž batérie, štíhly dizajn a ultranízku hmotnosť. Jeho cena však nízka nie je, napriek tomu je prístroj viac než skvelý.

Pozrite si náš test!

Apple Inc. (AAPL)