imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Takto bude fungovať Photoshop na iPade


Vedeli sme naisto, že príde a teraz sme sa dočkali aj oficiálneho predstavenia. Dozvedeli sme sa nové podrobnosti a mohli nahliadnuť, ako bude Photoshop 2019 fungovať na iPade. 

V júli nás naozaj potešilo, keď Bloomberg informoval, že možno bude dostupná plná verzia Photoshopu pre iPad. Teraz to oficiálne potvrdil Scott Belsky, šéf produktového manažmentu Adobe. 

Aj keď sme si na oficiálne predstavenie museli chvíľu počkať, dostali sme teraz je prvé ukážky aplikácie. Umelecké oddelenie The Verge ju testovalo niekoľko týždňov. A tu je ich zhrnutie:

Na záver zhodnotili, že aplikácia sa na desktopovú verziu veľmi podobá, chýba jej však v porovnaní s ňou mnoho funkcií. Pre dotykovú obrazovku sa najviac hodia úlohy ako retušovanie.

Podľa The Verge je najlepšou funkciou iPadovej verzie nový typ PSD formátu, ktorý by mal umožniť zdieľať projekt naprieč platformami. Znamená to, že by sme mohli previesť Photoshop projekty na cloudové súbory, ktoré by sa dali editovať online na viacerých platformách podobne ako Google Docs. Ak to bude bez problémov fungovať, potom sa 18 mesiacov tvrdej práce v Adobe skutočne oplatilo.

Na uvedení bol prítomný aj Phil Schiller a môžeme si byť istí, že to nebola náhoda. Fakt, že ohlasujú novinku, ktorá bude dostupná až na budúci rok, by mohol znamenať, že vyjde nový iPad, na ktorom sa budú nové funkcie dať skvele demonštrovať. Nemyslíte?

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)