imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Spravte si z iPhonu teleprompter


Pripravujete si dôležitý prejav alebo prednášku a bojíte sa, že stratíte niť? V takých situáciách by sa hodilo  zariadenie, ktoré používajú televízni moderátori a hlásatelia. Máme pre vás dobré správy, máte ho vo vrecku.

Zvládnuť verejný príhovor nie je také jednoduché, ako by to mohlo vyznieť, najmä keď nemáte veľa skúseností. Mnoho ľudí má obavy, že na pódiu dostanú úplný výpadok a nebudú vedieť, ako ďalej. 

V takom prípade sa hodí pomoc, ideálne v podobe celého textu vo vašom vrecku. Na papieri však nasledujúcu vetu budete hľadať ťažko. Našťastie vďaka modernej technológii si môžete ľahko vytvoriť profesionálny teleprompter na iPhone alebo iPad. 

  • Otvorte text v aplikácii Pages pre iOS.
  • Klepnite na tlačidlo „…“ v pravom hornom rohu.
  • Skrolujte dole a vyberte režim Prezenter.

A to je všetko. Text sa zobrazí veľkým tučným písmom, pozadie stmavne a na pravej strane nájdete posuvník, ktorým sa môžete v texte pohybovať. Pod tlačidlom „Aa“ v pravom hornom rohu si môžete vybrať automatické skrolovanie, zmeniť pozadie, veľkosť písma, veľkosti medzier a ďalšie detaily. To by mohla byť záchrana!

Prajeme vám úspešný prejav!

 

Apple Inc. (AAPL)