imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Služba Apple Pay je dostupná v Českej republike


Aj keď zatiaľ nie je tento spôsob platby dostupný v celej východnej Európe, deň kedy bude, sa blíži. Dúfajme, že čoskoro sa Apple Pay dočkáme aj u nás…

Keď sme pred pár mesiacmi písali o tom, že Belgicko a Kazachstan pribudli ku krajinám s podporou Apple Pay, dúfali sme, že skôr či neskôr sa na zozname ocitnú aj krajiny nášho regiónu, počínajúc napríklad našimi susedmi.

Presne to sa teraz stalo. Po Ukrajine a Poľsku pribudla ku krajinám s možnosťou Apple Pay aj Česká republika a Slovensko by malo nasledovať čoskoro.

Systém Apple Pay, predstavený v roku 2014, je dostupný vo Veľkej Británii, Kanade, Austrálii, Číne, Singapure, Švajčiarku, Francúzsku, Japonsku, Španielsku, Taliansku, Švédsku, Fínsku, Dánsku, Rusku, na Novom Zélande, v Brazílii, Poľsku, Írsku, na Ukrajine, v Belgicku, Nemecku, Kazachstane a odteraz aj v Saudskej Arábii a Českej republike.

V Čechách Apple Pay podporuje šesť veľkých bánk: Česká spořitelna, MONETA Money Bank, Air Bank, J&T Banka, Komerční banka a mBank. Svoj záujem už ohlásili aj ďalšie banky napríklad ČSOB. Platby Apple Pay podporujú aj platobné služby Twisto a stravenkové karty Ticket Restaurant Edenred Benefits.

Podľa výsledkov prieskumu agentúry IPSOS sa na službu Apple Pay najviac tešila mladá generácia vo veku 18–26 rokov, z ktorých ju chce využívať až 53 %. Radosť však bude mať pravdepodobne ešte viac ľudí, napríklad 40 % prihlásení do Mobilnej banky KB je z iPhonov. Majitelia telefónov s Androidom majú možnosť platby smartfónom v Českej republike už rok.

Teraz, keď sa Apple Pay postupne dostáva do nášho geografického regiónu, máme väčšiu nádej, že čoskoro dorazí aj na Slovensko. Už sa nevieme dočkať…

Zdroj: idnes.cz

 

Apple Inc. (AAPL)