imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

S iOS 13 by mohol doraziť tmavý režim


Okrem obnovenia možnosti viacerých okien na iPade by sa mohlo zmeniť aj najpodivnejšie gesto a najotravnejšie pop-up okno.

Vo svojej poslednej predpovedi pre 9to5Mac Guilherme Rambo prehovoril o tom, čo môžeme očakávať v rámci iOS 13. Najdôležitejšou novinkou by mal byť dlhoočakávaný príchod tmavého režimu do iOS (po macOS). Aktivovať sa bude dať v Nastaveniach a fungovať by mal so všetkými natívnymi aplikáciami. 

Jeden z raných konceptov

Určite uvítame aj zmenu ohlásenia zmeny hlasitosti. Teraz nás o zmene hlasitosti informuje veľké pop-up okno v strede obrazovky, ktoré prekryje jej veľkú časť. Nie je to užívateľsky príjemné, takže sa očakáva nejaké lepšie riešenie. Žiadne príklady však Rambo nespomenul.

Majiteľov iPadov sa dotknú dve väčšie zmeny. Jedna z nich by mala vylepšiť používanie viacerých okien. Zatiaľ presne nevieme ako, hodilo by sa ukážkové video. Skutočnosť, že Apple pracuje na lepšom riešení práce s viacerými oknami, by mohla predznamenávať ich víziu, kde tablety nahradia počítače. 

Ďalšou užitočnou zmenou by na iPade mala prejsť funkcia „Odvolať“. Teraz musíte iPadom potriasť, čo nie je najelegantnejšie riešenie. V iOS 13 možno pribudne trojprstové gesto na odvolanie akcie posunutím naspäť a na obnovenie zase potiahnutím doprava. Vyzerá to ako dobré a rozumné riešenie.

Vylepšenia sa možno dočká aj aplikácia Mail: e-maily by sa zobrazovali podľa kategórií ako marketing, nákupy, cestovanie, „nedôležité“ a podobne. Pribudnúť by mohla aj funkcia „Prečítať neskôr“. 

Aj keď Rambo neuviedol žiadne zdroje, patrí k najspoľahlivejším zdrojom a pátra hlboko v operačných systémoch Applu. Dúfajme, že jeho predpovede sa všetky naplnia.

Ktorú z týchto funkcií by ste uvítali najviac?

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)