imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ráno plné aktualizácií


Nové verzie iMovie, GarageBand, iWork, Clips a Spark a mnoho ďalších. Naše zariadenia dnes ráno zaplavila vlna aktualizácií.

Na svojom počítači mám povolené automatické sťahovanie všetkých aktualizácií, ktoré sú dostupné na App Store. Vyhovuje mi, že si môžem byť vždy istý, že používam najnovší softvér a pritom ma to nestojí žiadne úsilie.

Teda pokiaľ nie sú tie aplikácie otvorené. Vtedy sa objavia pop-up okná upozorňujúce, že aplikácie treba kvôli aktualizácii najprv zavrieť. Dnes som musel týchto hlásení zatvoriť nekonečné množstvo. V noci sa niečo stalo vývojárom (a Applu tiež) a spustila sa spŕška nových verzií aplikácií pre macOS i iOS.

Tu je menší výber z nich:

  • iMovie: V hlavnej roli je nový iPad Pro. Podpora externého displeja, zrkadlenie obrazovky, nekomprimovaný 4K video výstup, exportovanie kompatibilné s Facebookom v desktopovej verzii.
  • Clips: Kamerová aplikácia Applu kompatibilná s Instagramom má 6 nových selfie šablón, nové filtre, 360º pozadie a 17 nových zvukových trackov, ktoré sa automaticky prispôsobia dĺžke videa. Úžasné.
  • iWork: Okrem obvyklej stability a optimalizácie, majú teraz tí, ktorí v iWork editujú svoje knihy, možnosť ich priamo nahrať do služby Apple Books, kde si ich možno stiahnuť  zdarma alebo kúpiť.
  • GarageBand: Nové riešenia pre optimalizáciu nového iPadu Pro ako napríklad podpora klávesových skratiek pre Smart Keyboard.
  • Spark: Aj keď to nie je aplikácia od Applu, musíme ju tu spomenúť, pretože má skvelú novú funkciu. Odteraz môžete vytvárať šablóny e-mailov, aby ste opakujúce sa e-maily mohli posielať pohodlnejšie.

Všetky zmienené aplikácie si môžete stiahnuť z Mac a iOS App Store zdarma.

 

Apple Inc. (AAPL)