imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

.projekt – Všetko závisí od perspektívy


Apple si .projekt vybral ako Hru dňa v App Store a my sme sa rozhodli ju otestovať. Je to zábavné mozgové cvičenie na chvíle, keď sa nudíte.

Určite poznáte indickú bájku o slepých obyvateľoch dediny a slonovi. Ak nie, dovoľte mi, aby som sa s vami o ňu podelil: V našej dedine je každý obyvateľ slepý. Niektorí z nich stretli v džungli slona. Každý z nich sa slona dotkol a po návrate do dediny povedal iným obyvateľom, aké zviera stretol. Ten, kto sa dotkol uší, povedal: „Je to veľké a široké ako koberec.“ Ten, ktorý sa dotkol chobota, povedal, že je to ako „dlhá, tenká, dutá trubica“, a nakoniec ten, ktorý sa dotkol nohy, povedal, že je to ako „masívny, valcový stĺp“. Takže čo z toho vyplýva? Každý z nás vidí rôzne časti reality, pretože rovnaká realita má iné perspektívy.

Tvorca hry .projekt chcel tiež zdôrazniť rôzne perspektívy, hoci vizuálne. 3D puzzle je založené na celkom jednoduchých princípoch, ale spôsob, akým musíte riešiť úlohy, nie je triviálny. V strede je 5 × 5 × 5-kusová konštrukcia z kociek a na oboch stranách sa na stenách premietne, aký tvar musíme vytvoriť. Nevýhodou je, že tieň 3D objektu, ktorý budeme robiť, musí pokryť oba tvary na stene, ktoré skutočne vyzerajú dosť odlišne.

Neuveriteľná hra .projekt je vyvinutá Kyrylom Kuzykom. Tomuto obmedzenému ľudskému zdroju môžeme poďakovať za dosť minimalistický štýl grafiky, rozhodne to nie je Shadowmatic. Avšak v prípade, že ste túto hru často hrávali a chcete mať rovnaký herný zážitok, mali by ste .projekt vyskúšať.

Stiahnite .projekt do iOS (iPhone, iPad 2,29 €).

Stiahnite.projekt do macOS (Mac 4,49 €).

Stiahnuť .projekt z iOS App Store pre SK.

Apple Inc. (AAPL)