imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pripravte sa, nová generácia najškaredšieho produktu od Applu je zrejme na ceste


Ikonka nového krytu s batériou Smart Battery Case sa objavila v iOS. Je dokonca nádej, že bude vyzerať lepšie než jeho predchodca.

Pokiaľ ide o estetickú stránku produktov Apple, obvykle sa spomínajú tieto prídavné mená:  krásny, elegantný, štýlový a ich všemožné obmeny. Sú tu však aj výnimky, veď aj majster tesár sa niekedy utne. Nekorunovaným kráľom dizajnových omylov je nepochybne toto:

Smart Battery Case je dokonalým príkladom toho, ako to môže dopadnúť, keď funkčnosť prevalcuje estetiku. Je to dobrý produkt, ktorý si robí svoju prácu spoľahlivo, je užitočný, akurát trošku škaredý. 

K tomu sme sa už však vyjadrili pred pár rokmi. Teraz je otázka, či Jony Ive s tým dokázal niečo spraviť a dizajn nejak vylepšiť. Pretože je takmer isté, že sa čoskoro dočkáme novej generácie krytu s batériou…

Už začiatkom decembra sa objavilo niekoľko indícií, teraz však jeden užívateľ z Redditu objavil veľavravnú ikonu v 12.1.2, keď sa snažil použiť aktuálnu generáciu Smart Battery Case s iPhonom XS (Fotku vám tu nedáme, verte nám, nechcete ju vidieť.) Vo widgetoch, ktoré ukazujú stav batérie, sa objavila ikonka Smart Battery Case s novým dizajnom. 

Samozrejme, o produkte samotnom sa z ikonky veľa nedozvieme, okrem toho, že dizajn by sa mohol trochu líšiť. Môžeme si však byť istí, že nová generácia skôr či neskôr dorazí.

Držíme ti palce, Jony!

 

Apple Inc. (AAPL)