imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Predstavujeme HomePod – tu sú prvé testovacie videá


HomePod dorazil k prvým testerom, ktorí okamžite zverejnili videá vybaľovania a testovania. Zozbierali sme ich názory a pripravili pre vás zoznam pre a proti.

Konečne nastal ten dlhočakávaný deň. S menším oneskorením, ale predsa, dorazil HomePod do prvej skupiny krajín. O inteligentnom domácom reproduktore sme už počuli veľa, poznáme špecifikácie i príbeh jeho vývoja. Uniklo o ňom množstvo informácií. Niečo úplne iné je však držať ho skutočne v rukách a môcť ho otestovať. Poďme sa pozrieť, ako sa darí najnovšiemu členovi ekosystému v prvých testoch.

Ešte pred recenziami tu však máme jedno video vybaľovania. A koho iného si preň vybrať než iJustine? Jej videá sú totiž skutočným potešením pre oko.

Justine Ezarik patrí medzi najvplyvnejších tech influencerov roku 2017. Aj po rokoch strávených s Apple produktmi dokáže otvárať škatule s neutíchajúcim nadšením. Tentoraz nepotrebovala ani jeden zo svojej impozantnej zbierky nožov. A už za pár minút nazvala Siri Alexou…

Pokračovať budeme naozajstným testom v podaní The Verge s hĺbkovou analýzou a porovnaním s ďalšími domácimi reproduktormi. Video si všíma pozitívne i negatívne stránky. Pokiaľ máte čas len na jednu recenziu, pozrite si toto video:

A tu je ďalšie, kratšie, ale prepracovanejšie video. Tím z Wall Street Journal HomePod nielen otestoval, ale pripravili si preň aj menšiu skúšku. Preverili kvalitu zvuku, funkcie inteligentnej domácnosti aj vedomosti Siri a všetko to porovnali s konkurenciou. HomePod test hravo zvládol, Siri sa však bude musieť pár vecí ešte doučiť.

A na záver jednoduché a krátke zhrnutie od CNet. Krátke demo funkcií inteligentnej domácnosti, test kvality zvuku a niekoľko otázok pre Siri.

Poďme si teraz zhrnúť prvé dojmy!

Pre

  • Najlepší zvuk vôbec – lepší než Google Home Max, ktorý je oveľa väčší. Inžinieri Applu odviedli skutočne skvelú prácu.
  • Dobre funguje s príslušenstvom kompatibilným s aplikáciou Domácnosť.
  • Príkaz Hey Siri funguje skvele aj z väčšej vzdialenosti a v hluku.
  • Jednoduché počiatočné nastavenie, automatická kalibrácia funguje dokonale.
  • Siri je veselšia.

Proti

  • Uzatvára užívateľov do ekosystému – Spotify môžete ovládať len z telefónu.
  • Pokiaľ je táto možnosť aktivovaná, hocikto môže požiadať Siri o prečítanie vašich správ. Pokiaľ nie je aktivovaná, nevypočujete si ich ani vy.
  • Chýba podpora pre multi-room a pre viacerých užívateľov.
  • Displej na vrchu zariadenia nie je veľmi informatívny.
  • Siri má svoje medzery – keďže však nie je dostupná v slovenčine, nemusí nám to až tak prekážať.

Toľko k prvým názorom a recenziám, pozrime sa teraz, kde bol HomePod vyvinutý. Po uvedení sa totiž Apple podelil o niekoľko fotografií.

Testy sa konali paralelne vo viacerých bezdozvukových komorách. V jednej z nich pracovali inžinieri na dokonalom zvuku, v ďalšej na rozpoznávaní hlasu, aby Siri dokázala rozpoznať naše príkazy v každej situácii. V tretej vytvárali dokonalý užívateľský zážitok bez akéhokoľvek hluku.

Komora je postavená na 28 tonách betónu. Panely sú hrubé jednu stopu, čo znamená ďalších 27 ton materiálu. Medzi komorou a betónovou doskou sa nachádza 80 tlmiacich izolačných prvkov. 

Komora je navrhnutá tak, aby jej hladina hluku bola -2 dBA, čo je nižšie než prah počuteľnosti u ľudí. Je v nej úplné ticho.

Inžinieri Applu odviedli naozaj precíznu prácu, je vidno, že sa snažili vytvoriť čo najlepší inteligentný domáci reproduktor. A pri pohľade na schopnosti HomePodu musíme uznať, že sa im to podarilo. Jediným slabým článkom je Siri, HomePod však môže jej ďalšiemu vývoju pomôcť.

Už sa nevieme dočkať, kedy budeme držať HomePod v rukách a kedy bude v predaji aj u nás. Môžete si byť istí, že len čo sa tak stane, budete si o tom môcť prečítať na našich stránkach.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)