imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Prechod Macov na ARM procesory by mohol začať v roku 2020


Intel sa údajne pripravuje na to, že stratí jedného z najväčších zákazníkov, ktorý mu prináša 5 % celkových príjmov.

Mark Gurman včera potvrdil plány Applu umožniť vývojárom vytvárať univerzálne aplikácie, ktoré by bežali aj v iOS, aj v macOS. Väčšina analytikov tvrdí, že to znamená ešte jednu zásadnú zmenu:

prechod z procesorov Intel na procesory s ARM architektúrou.

Mobilné zariadenia od Applu (iPhony a iPady) majú v sebe Applom navrhnuté procesory s ARM architektúrou série A. Tie by mohli dostať aj nové Macy. O prechode na ne sa hovorí už roky a server Axios túto tému znova otvoril. Podľa ich informácií sa Intel pripravuje na odchod jedného zo svojich veľkých zákazníkov v roku 2020. Bude to pre nich nemalá strata, pretože od Applu pochádza teraz 5 % ich celkových ročných príjmov.

Otázkou je, či bude Apple skutočne používať vlastné čipy pre Macy alebo nie. Bolo by to rozumné riešenie, vďaka ktorému by neboli závislí od Intelu a ich vývoji. Nehovoriac o tom, že svojim procesorom by mohli naplno prispôsobiť hardvér podobne ako v prípade čipov série A.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)