imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Pre iOS budú k dispozícii nové a pokročilejšie nastavenia ochrany osobných údajov


Čoskoro vás iOS bude varovať, ak by sa niekto chystal ukradnúť vaše osobné údaje a heslá. Aby sme boli presnejší, oznámi vám, či žiadosť pochádza z oficiálnych zdrojov alebo nie.

Spomeňte si na experiment vývojára Felixa Karusa, ktorý opýtal veľmi jednoduchú otázku. Rozhodnite sa, v ktorom okne je phishing.

Je zrejmé, že rozhodnutie je nemožné aj pre tých, ktorí videli veľa podobných okien, ako sú tieto. Dôvodom je, že pomocou UI Alert Controller – emuluje vhodný dizajn pre takéto okná -, ktorý Apple poskytol vývojárom, môžete ľahko vytvoriť vyskakovacie okno bez toho, aby ste dokonale poznali všetky programovacie jazyky. Všetko, čo na to potrebujete, je vhodný text, a vytvoríte vynikajúci pokus o phishing. Vyššie uvedený obrázok bol vytvorený kódom s 30 riadkami.

Všetko, čo môžete urobiť na prekazenie týchto pokusov pri používaní aplikácie, je vrátiť sa späť na domovskú obrazovku. Ak vyskakovacie okno zostane viditeľné aj na domovskej obrazovke, musí to byť systémové okno. Ak zmizne s aplikáciou, je to pokus o phishing.

V prvej beta verzii iOS 11.3 ponúka Apple mnoho nových a užitočných funkcií. Väčšinu z nich sľubovali už skôr, ale napokon aj my sme boli prekvapení. Jednou z nich je vyššia bezpečnosť dát. Od iOS 11.3 sa v paneli s upozorneniami v hornej časti pravdepodobne objaví malá ikona, pokiaľ pôjde o pop-up Applu. Vďaka nej si užívatelia budú istí, že to nie je phishingový útok, a budú môcť bezpečne zadávať svoje dáta.

Apple sa zároveň podelil o svoje myšlienky ohľadom novej funkcie.

Apple verí, že súkromie je základným ľudským právom, takže každý produkt Applu je navrhnutý tak, aby:

  • kdekoľvek je to možné, použil spracovanie v zariadení,
  • obmedzil zber a používanie údajov,
  • zabezpečil prehľadnosť a kontrolu nad informáciami,
  • staval na pevnom základe bezpečnosti.
    Táto nová bezpečnostná funkcia bude k dispozícii aj pre MacOS.

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)