imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Počas Black Friday ľudia nešetrili na nákupe aplikácií


Tohtoročný Black Friday prelomil všetky rekordy App Storu. Zakončil o 20 % silnejšiu sezónu ako minulý rok. Zdá sa, že éra aplikácií ešte zďaleka neskončila.

Black Friday znamená úžasné zľavy nielen v oblasti hardvéru, ale aj aplikácií. Pred virtuálnymi pokladňami internetových obchodov sa tvorili dlhé rady. Tento rok boli ešte dlhšie – aspoň to vyplýva z nedávnej správy Sensor Tower. 

V Spojených štátoch amerických minuli zákazníci v App Store 52 miliónov dolárov. To znamená 31,6 % nárast oproti minuloročným 39,5 miliónom. To už je čo povedať. A to platí aj v celosvetovom meradle. Zákazníci mimo USA minuli na aplikácie počas trvania akcie Black Friday približne 117,3 miliónov dolárov. 

Celkovo to je 169,3 miliónov za aplikácie v priebehu pár dní. Toto číslo prezrádza veľa o našej spotrebe digitálneho obsahu aj o súčasnom životnom štýle.

Zdroj: AppleWorld.Today

 

Apple Inc. (AAPL)