imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Päť skvelých aplikácií na vyčistenie vášho iPhonu a uvoľnenie miesta


Koľkokrát sa vám už stalo, že pri sťahovaní novej aplikácie alebo aktualizácie vám vyskočilo hlásenie, že v iPhone nemáte dostatok miesta? Ak vám to znie až príliš povedome, vyskúšajte niektorú z týchto čistiacich aplikácií, pomocou ktorých sa zbavíte nepotrebných súborov a uvoľníte miesto na svojom iPhone.

Ako zariadenie, ktoré používate prakticky neustále, dňom i nocou, na prácu, zábavu, komunikáciu, vzdelávanie a na mnoho ďalších účelov, si váš iPhone občas zaslúži poriadnu očistu. Keď sa úložisko zaplní a výkon vášho telefónu nie je to, čo býval, je najvyšší čas, začať upratovať.

Plné úložisko majú väčšinou na svedomí duplicitné fotky, zbytočné videá, cookies, cache súbory, záznamy o zálohách a ďalšie nepotrebné súbory. Čistenie iPhonu začnite vymazaním starých fotiek a vymažte aj dokumenty a dáta aplikácií, v ktorých je to možné ručne. Ďalším krokom, ktorý môžete podniknúť, aby ste uvoľnili miesto a optimalizovali výkon iPhonu, je použiť niektorú z nižšie uvedených aplikácií na vyhľadanie a odstránenie redundantných súborov.

Stiahnite si aplikáciu na čistenie

V App Store je mnoho aplikácií, ktoré vám pomôžu zbaviť sa súborov, ktoré nepotrebujete. Tieto aplikácie prehľadajú vaše iOS zariadenie, nájdu najčastejších vinníkov a odstránia ich rýchlo a ľahko, pričom ušetria váš drahocenný čas. Stiahnite si ich priamo do iPhonu (alebo ako iMyfone Umate do Macu a po pripojení k iPhonu) ich nechajte robiť ich prácu a zázračne vaše zariadenie upratať.

Clean Doctor

Clean Doctor je multifunkčný nástroj na čistenie systému dostupný zdarma pre iPhone, iPad aj Mac. Táto efektívna, na ovládanie jednoduchá aplikácia vám pomôže v boji proti zbytočným súborom na všetkých frontách. Vďaka nej odstránite duplicitné fotky a videá, príliš veľké videá, duplicitné alebo neúplné kontakty, obsah univerzálnej schránky,  spamové pozvánky a reklamu v kalendári a mnoho iných nepotrebných vecí. Aplikácia Clean Doctor dokonca ponúka možnosť chrániť súkromné fotografie pred zvedavými očami tým, že ich kamufluje ako zábery krajiny.

Phone Cleaner pre iPhone, iPad

Keď ide o optimalizáciu úložiska a uvoľnenie miesta na iPhone, Phone Cleaner spoľahlivo odvedie svoju prácu. Má štyri základné režimy: 1. triedenie súborov podľa veľkosti; 2. triedenie súborov na základe pokročilých filtrov ako typ súboru, veľkosť, dátum vytvorenia atď; 3. vyhľadanie duplicitných a podobných fotiek vo vašej galérii; 4. vyčistenie internetového prehliadača od reklám. Vďaka týmto režimom si môžete svoje mediálne súbory prehľadne a rýchlo usporiadať a zmazať všetko, čo už nechcete. Nedávno pridané funkcie umožňujú čistenie kontaktov a pripomienok. Čo si viac želať? Plnú verziu aplikácie si môžete stiahnuť z App Storu za 2,29 eur.

Gemini Photos

Ak vaša záľuba vo fotografovaní hraničí s obsesiou a vaša fotogaléria je nekonečným prúdom fotiek, je dosť možné, že tiež potrebuje vyčistiť. Stiahnite si Gemini Photos, ak potrebujete pomoc s vyhľadávaním a odstraňovaním nechcených fotografií, ktoré vám zaberajú cenné miesto v úložisku. Aplikácia vám navrhne dobré fotky, ktoré si pravdepodobne budete chcieť nechať, a tiež tie menej skvelé, ktoré vám asi nebudú chýbať, ako sú snímky obrazovky, fotky textov a podobne. Gemini Photos vám pomôže urobiť si poriadok v celej knižnici fotiek len v niekoľkých krokoch. Aplikácia dokonca ponúka šikovnú funkciu, ktorú iOS nemá: môžete naraz zmazať celú svoju knižnicu fotiek. Gemini Photos si stiahnite z App Storu bezplatne, upgrade na mesačné alebo ročné predplatné odomkne možnosť vyhľadať a odstrániť podobné fotografie.

Cleaner Pro

Napadlo vám niekedy urobiť si poriadok vo svojom adresári? Úprimne povedané, mne nie, kým som nenarazila na túto šikovnú aplikáciu. Tak vďaka Cleaner Pro zavládol v mojich kontaktoch konečne mier a poriadok. Táto efektívna a jednoduchá aplikácia vyhľadá a zjednotí duplicitné kontakty, kontakty s podobným menom alebo rovnakým telefónnym číslom či e-mailovou adresou. Navyše odstráni kontakty, ktoré boli uložené bez mena alebo telefónneho čísla. S Cleaner Pro môžete svoje kontakty tiež ľahko zálohovať a exportovať do e-mailu, Google Drive alebo Dropboxu. Aplikácia je zdarma, pokiaľ by ste chceli automatické zálohy kontaktov, môžete si zaplatiť ročné predplatné vo výške 10,99 eur.

iMyfone Umate for Mac

Ak to s upratovaním a čistením myslíte naozaj vážne, tu je aplikácia na profesionálnej úrovni. iMyfone Umate kombinuje viac ako 25 analytických techník a vyhľadáva a odstraňuje viac než 30 druhov nepotrebných súborov. Vyčistí dočasné súbory, cache aplikácií, cookies a crash logy. Takisto nájde duplicitné fotky, ktoré používajú rôzne aplikácie, vyhľadá všetky súbory väčšie než  5 MB a umožňuje efektívny spôsob bezstratovej kompresie, ktorá môže zredukovať ich stopu až o 75 %. Poskytuje tiež bezpečný spôsob vymazania nechcených súborov, takže vaše súkromie zostane dokonale chránené. iMyfone Umate je aplikácia pre Mac – stiahnite si do svojho počítača bezplatnú skúšobnú verziu a povoľte jej prístup k svojmu iPhonu pre rýchle skenovanie. Dozviete sa, koľko miesta vám môže iMyfone Umate ušetriť, a dostanete možnosť urobiť niekoľko menších čistiacich úkonov hneď. Ak to na vás zapôsobí, môžete si kúpiť základnú doživotnú licenciu za 19,99 dolárov.

Čistíte svoj iPhone alebo iPad pravidelne? Napíšte nám svoje obľúbené triky a aplikácie!

Apple Inc. (AAPL)