imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Päť oznámení, ktoré nám chýbali na októbrovej Keynote


Ani najvzrušujúcejšia Keynote za posledné roky nestačila na to, aby Apple updatol všetky modely, ktoré na to čakajú. Ktorý vám chýbal v oznámeniach najviac?

Pri prechádzaní dnešných správ sme narazili na zaujímavú zbierku. Chance Miller z 9to5Mac zozbieral všetky ohlásenia, ktoré mu na poslednej Keynote chýbali. Aj keď s ním sčasti súhlasíme, nezhodneme sa na všetkom.

Radšej preskočíme jeho prvý bod zoznamu, Apple Watch a EKG aplikáciu, pretože by mohlo trvať roky, kým európske úrady túto funkciu schvália.

2. Vylepšený iMac

Pokiaľ je produktový rad Macov taký dôležitý, ako Apple tvrdí, mal by iMac dostať update. Nič zvláštne, SSD flashové úložisko a nový procesor by nám bohato stačil. Dúfali sme aspoň v tichý update iMacu po Keynote.

Teraz už sú dostupní aj mladší členovia rodiny…

Ktovie, možno dorazí čoskoro. Je však len minimálna šanca, že príde extra update do decembra. Pre všetkých, čo potrebujú poriadny stroj – a môžu si to dovoliť, je tu zatiaľ iMac Pro. Ostatným odporúčame nový Mac mini s príslušenstvom.

3. AirPods a AirPower

Spolu, pretože ich najdôležitejšia vlastnosť je bezdrôtové nabíjanie. AirPods sú úžasným produktom samy o sebe. Nie je treba ich nijak vylepšovať, už dávnejšie sa však hovorí o bezdrôtovom nabíjaní. S AirPower je to jasné, nabíjačku ohlásili, ukázali a zatiaľ na ňu ešte čakáme.

Dovtedy dorazilo niekoľko iPhonov, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie, nemôžeme ich však nabíjať originálnym príslušenstvom. Zdá sa, že je v tom nejaký problém. Nevieme, koľko vývojárom kvôli AirPower nespáva, ale už by niečo mohli ukázať.

V súvislosti s AirPods 2 sa v poslednej dobe šíri veľa chýrov. Hovorí sa o uvedení na trh v decembri. V Spojených štátoch. Keď si spomínate na uvedenie prvej generácie AirPods, celkom to trvalo, než sa objavili aj u nás.

4. Update MacBooku

Zaujímavý bod. Je nesporné, že 12-palcový Retina MacBook skutočne predčil dobu. Tenký, farebný, kompatibilný s USB-C. Obvyklá ponuka, ktorá mala len pár modelov, sa rozrástla na veľkú paletu možností a farieb.

V roku 2016 Apple uviedol, že 13-palcový MacBook Pro bude nástupcom MacBooku Air a ten bude v ponuke končiť. Spolu s 12-palcovým MacBookom – hovorili sme my. Nič sa však nezmenilo. Vyšiel nový MacBook Air, dokonca aj v zlatej farbe. Má teraz ešte viac portov a lepšiu cenu. Teraz by bol skôr čas dať zbohom MacBooku Retina, ktorý bol naposledy updatovaný minulý rok. A starému MacBooku Air a jednému z 13-palcových MacBookov Pro…

Vlastne ide o štyri položky, nie päť. Ktorá vám najviac chýbala?

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)