imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Panel s nástrojmi v iOS… Páčilo by sa vám to?


Vývojára iOS prestalo baviť, že iOS chýbal panel s nástrojmi (menu bar), preto sa snažil nájsť riešenie, ako vložiť panel s nástrojmi do vlastnej aplikácie. Teraz, keď sme uvideli, ako môže život vyzerať, chceme toto riešenie všade!

Hoci oficiálne stanovisko Applu hovorí, že iOS a macOS sa nikdy neprepoja, oba systémy – hlavne iOS – sa neustále približujú. Na jednej strane vďaka výraznému zlepšeniu iOS 11 je teraz možné na iPade seriózne pracovať, na druhej strane existujú iniciatívy, ktoré napríklad zjednocujú aplikácie na iOS aj macOS.

Apple sa stále zdôrazňuje, že iPad môže teraz úplne nahradiť notebook. My sme ale vždy dospeli k záveru, že to vo väčšine prípadov nie je celkom pravda, a to nie kvôli hardvéru, ale kvôli obmedzeniam softvéru. Vyplýva to z mnohých nedostatkov, pričom jedným z nich je neexistencia plnohodnotného panelu s nástrojmi.

Určite môžete pracovať rýchlejšie a efektívnejšie, ak máte dynamický, vždy dostupný panel s ďalšími možnosťami namiesto prehliadania medzi rôznymi skrytými stránkami, nastaveniami a obrazovkami.

Našťastie, Two Lives Left, vývojár apiek Codea a Shade, sa teraz pokúsil nájsť riešenie tohto nedostatku. Aspoň čiastočne, pretože ťažko môžeme hovoriť o plnohodnotnom riešení. Zatiaľ. V každom prípade, nikdy sme neboli tak blízko k dokonalému riešeniu.

Nie je veľmi čo vysvetľovať, fotografie hovoria samy za seba. Apka má hore panel, v ktorom je jedna alebo viac viditeľných ponúk. Ak na ne kliknete, okamžite sa objaví vedľajšia ponuka s ďalšími možnosťami, kde môžete dokonca zobraziť správne klávesové skratky. Zvolíte si jednu z nich a v práci môžete pokračovať bez prerušenia.

Samozrejme, v každej aplikácii takýto panel nie je potrebný. Je však skutočne potrebný pre tie aplikácie, ktoré majú veľa možností nastavenia a pokynov.

Ako sa vám to páči?

V prípade, že máte záujem o proces vývoja a kódovania riešenia, prečítajte si blogový príspevok vývojára.

Apple Inc. (AAPL)