imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

OLED oddelenie LG pravdepodobne začne s problémami


Predchádzajúce fámy tvrdili, že LG ukončí vládu Samsungu a Apple si u nich objedná výrobu displejov iPhonu. Zdá sa, že to nebude také jednoduché.

Pred spustením iPhonu X vyšlo veľa noviniek o displeji OLED a tiež o vzťahu Applu a Samusungu. Aj keď Samsung vykonával vynikajúcu prácu, pre Apple nie je príliš priaznivé mať iba jedného dodávateľa pre panely, čo zároveň znamená nevýhodnú pozíciu pri vyjednávaní.

Vedúci predstavitelia v Cupertine si to, samozrejme, uvedomujú a podľa informácií KGI minuli 2,7 miliardy dolárov, aby LG spustilo svoje továrne na výrobu OLED panelov, ktoré bude dodávať Applu. Kuo sa vyjadril, že tohtoročné iPhony budú prvé vyrobené v spolupráci s LG. Zo začiatku bude z tohto alternatívneho zdroja pochádzať len 4 – 6 % zariadení.

Nedávna správa Financial Times uvedené informácie potvrdzuje. Veľmi rozšírený je názor, že k modelu 5,8″ alebo 6″ pribudne navyše gigantický model 6,4″. Podľa správy bude všetky veľkoplošné obrazovky vyrábať LG, zatiaľ čo časti menších – a žiadanejších – modelov zostanú v Samsungu.

Pre LG to znamená nevýhodu, pretože aj pri menších veľkostiach panelov existovalo viacero problémov. Samsung fungoval na skutočne nízkej úrovni produkcie, aj keď mal v tejto oblasti niekoľko rokov skúseností. Výroba väčších obrazoviek bude komplikovanejšia, preto sa môžeme staviť, že inžinieri LG sa budú zabávať na plný úväzok.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)