imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nový iPhone jednoducho nemôže vyzerať takto


Ale technológia na rendroch nižšie je skutočná. Nastane čas zadných kamier s 3D mapovaním?

Aj keď skutočné tohtoročné iPhony sú teraz už vo fáze testovania EVT – Engineering Validation Testing – a Apple sa momentálne zaoberá prototypmi, stránky OnLeaks a digit.in tvrdia, že majú informácie o nových modeloch.

Aj keby sa tieto informácie potvrdili, zariadenia sa vo fáze EVT môžu ešte výrazne zmeniť, takže tieto správy treba brať s veľkou rezervou. Podľa nich by mal Apple do nových iPhonov zahrnúť novú technológiu kamery s názvom ToF – Time of Flight.

Vďaka nej by telefón mohol vytvárať 3D mapy na základe času, za ktorý sa svetlo zo senzora vráti naspäť, podobne ako je to pri radare a sonare. FaceID funguje rovnako ako technológia VCSEL, jej dosah je však oveľa kratší ako dosah technológie ToF, pomocou ktorej by sa dali zmapovať aj väčšie priestory. Užitočné by to bolo najmä na poli rozšírenej alebo virtuálnej reality a automatické zaostrovanie by bolo presnejšie a efektívnejšie.

Rendre uvedené výššie sú založené na nepodložených správach a je na nich kamera s treťou šošovkou na zadnej strane, ktorá je nutná na to, aby táto technológia fungovala. Jedno je však isté: Jony I’ve by nikdy nevytvoril ostrovšek so senzormi, ktorý by vyzeral takto divne a asymetricky, aj keď je to dobrá ilustrácia technológie.

Zdroj: AppleInsider

 

Apple Inc. (AAPL)