imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Nové aplikácie musia byť od apríla kompatibilné s displejom iPhonu X


Len pod touto podmienkou ich Apple vpustí do App Storu. Spoločnosť vo svojom liste nabáda vývojárov, aby využili príležitosti, ktoré ponúka iOS 11 SDK, a optimalizovali svoje aplikácie pre displej Super Retina.

Nedávno Apple varoval pred nesprávnym použitím emoji, teraz vývojárom oznámil, že musia vytvoriť také verzie aplikácií, ktoré podporujú iPhone X. Nie je síce daný žiaden deadline, ale od apríla to bude podmienkou pre vstup do App Storu.

Aj keď počet aplikácií vo virtuálnom obchode Applu sa pohybuje medzi 2 až 3 miliónmi, moderátori nekompromisne filtrujú, čo tam patrí a čo nie. Nové aplikácie po jednej testujú a vývojárom poskytujú spätnú väzbu. Tí musia odovzdať aj dokumentáciu presného fungovania a platobnej štruktúry aplikácie.

Nájsť aplikácie, ktoré nie sú kompatibilné s rôznymi veľkosťami displeja, donedávna nebol žiaden problém. Najmä ak ste si chceli stiahnuť nejakú neuniverzálnu aplikáciu napríklad pre iPad. Aplikáciu ste si síce mohli nainštalovať, ale zobrazovala sa len ako zoomovaná verzia iPhonovej aplikácie. Keď si vývojári uvedomili, aký mizerný užívateľský zážitok tak sprostredkujú, počet týchto aplikácií sa začal znižovať.

Tí, ktorí sa chcú na trhu presadiť, nemôžu ignorovať technické požiadavky iPhonu X. Našťastie väčšina vývojárov pochopila význam, aký kompatibilita má, a počet nekompatibilných aplikácií je v súčasnosti naozaj nízky. Niektorí z tých najväčších však ešte stále nevenovali novým parametrom dostatok pozornosti – však, Google?

Súvisí to aj so správami, ktoré zverejnil Kuo. Podľa nich bude ponuka Applu plná zariadení, ktoré budú vyzerať ako iPhone X. Analytik KGI predpokladá, že druhá generácia iPhonu X dorazí v troch rôznych veľkostiach, z ktorých jedna bude cenovo výhodnejšia. Pokiaľ sa tieto informácie potvrdia, vplyv iPhonu na trh bude ešte väčší a mnohí ďalší užívatelia sa rozhodnú pre zariadenia s novým vzhľadom.

A čo vy? Máte nejaké aplikácie, ktoré zatiaľ podporujú displej Super Retina?

Zdroj: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)