imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

NightOwl: svetlý macOS cez deň, tmavý večer


Ak sa v macOS neviete rozhodnúť medzi svetlým a tmavým režimom, NightOwl je presne pre vás. Zároveň je to automatické riešenie prepínania.

Operačný systém macOS Mojave dorazil minulý rok v septembri s mnohými novými funkciami, spomedzi ktorých si najväčšiu popularitu získal okamžite tmavý režim. Nie je len otázkou dizajnu, ale zlepšuje užívateľskú skúsenosť a zároveň je šetrnejší pre oči.

Tmavý režim som si zapol, len čo to bolo možné, a netrvalo dlho, kým som si naň zvykol. Stále som však mal pocit, že niektorým aplikáciám alebo situáciám by viac vyhovoval svetlý režim.

Doteraz som používal trik s aplikáciou Automator, nedávno som však narazil na IDEÁLNE riešenie. Naozaj jednoduchú aplikáciu s názvom NightOwl. Stačí si ju stiahnuť, nainštalovať a automaticky sa objaví na hornej lište.

Môžete nastaviť rozvrh pre automatické prepínanie medzi svetlým a tmavým režimom. Okrem časovania si môžete nastaviť režim podľa východu a západu slnka. Ak chcete nastaviť farebnosť manuálne, stačí pravý klik na ikonku v hornej lište.

Najlepšie však je, že si môžete vybrať aplikácie, ktoré budú bežať v svetlom režime vždy. Stačí ich pridať na whitelist a je to.

Stiahnite si aplikáciu, užívajte si pohodlie a pošlite pár eur nadšenému študentovi, ktorý ju naprogramoval.

 

Apple Inc. (AAPL)