imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nezrovnalosti okolo emoji kalmára


Apple zrejme dlží ospravedlnenie všetkým hlavonožcom, ktorých sa tento grafický prešľap týka.

Apple, spoločnosť, ktorá si zakladá na recyklácii a šetrnom prístupe k životnému prostrediu do takej miery, že vydáva MacBooky vyrobené z recyklovaného materiálu, sa teraz ukázala nie v najlepšom svetle, pokiaľ ide o znalosť morskej fauny.

Posúďte sami, čo vidíte na obrázku?

Zrejme poviete, že ide o roztomilého kalmára. Bohužiaľ jeho podoba nezodpovedá realite. Na túto skutočnosť upozornilo novozélandské akvárium Monterey Bay Aquarium vo svojom tweete.

Sporným je umiestnenie tzv. sifónu.

Ide o anatomický útvar, ktorý je súčasťou tiel mäkkýšov tried lastúrnikov, ulitníkov a hlavonožcov (patria sem sladkovodné i morské slimáky, mušle, chobotnice, kalmáry a ich príbuzní). Sifón u hlavonožcov je rúrkovitý útvar, ktorým nasávajú vodu do plášťovej dutiny.

To, čo na obrázku vyššie vyzerá ako roztomilý nos, je v skutočnosti orgán, ktorý kalmáre využívajú na  pohyb a ďalšie funkcie. A NACHÁDZA SA NA SPODNEJ STRANE PLÁŠŤA, NIE VPREDU NAD OČAMI.

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)