imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Neexistuje lepší displej než ten v iPhone XS


DisplayMate otestovali displeje najnovších modelov a zistili, že displej iPhonu XS a iPhonu XS Max je najlepší.

Spoločnosť DisplayMate Technologies sa venuje laboratórnemu testovaniu a hodnoteniu kvality displejov. Teraz otestovali aj displeje najnovších iPhonov. Predmetom skúmania bol iPhone XS Max, iPhone XS má však navlas rovnaký displej len v menšej veľkosti. Takže výsledky iPhonu XS Max môžeme brať ako platné aj pre displej iPhonu XS.

Výsledok ich dlhej a komplikovanej záverečnej správy o testovaní sa dá zhrnúť pár slovami:

Aktuálne neexistuje lepší displej pre smartfón ako ten, ktorý je súčasťou iPhonu XS a XS Max.

Na základe našich rozsiahlych laboratórnych testov a meraní získava iPhone XS Max ocenenie DisplayMate Best Smartphone Display Award a najvyššiu známku A+. V testoch dosiahol tento displej výrazne vyššie výsledky než iné smartfóny.

Podľa riaditeľa DisplayMate Technologies, Dr. Raymonda M. Soneira, dosahuje displej iPhonu XS Max lepšie výsledky než jeho predchodca v maximálnom jase, vernosti farieb a mnohých ďalších aspektoch.

Jas displeja iPhone XS v porovnaní s minuloročným iPhonom X vzrástol z 634 nitov na 660 nitov pre farebné gamuty sRGB a DCI-P3. Displej navyše odráža len 4,7 % svetla, čo je jeden z najmenších nameraných výsledkov u smartfónov. Výsledkom je najčitateľnejší displej aj za denného svetla. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie výsledky a merania, môžete si prečítať celú správu.

Je určite výhodou rozumieť takýmto diagramom.

Spoločnosť DisplayMate Technologies testuje najrôznejšie displeje pomocou najnovších technológií v špeciálnych laboratórnych podmienkach už od roku 1991. Výsledky ich testov sú verejné a prístupné pre všetkých.

Zdroj: MacRumors a DisplayMate

Ak chcete mať niektoré z týchto zariadení mať medzi prvými u nás, môžete si ho predobjednať na stránke iSTYLE.

Apple Inc. (AAPL)