imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

Nastavte si vyváženie hlasitosti zvuku v iPhone


Jednou z funkcií prístupnosti iOS je nastavenie vyváženia hlasitosti zvuku medzi ľavým a pravým kanálom vášho iPhonu a iPadu. Pozrime sa, ako to urobiť!

Samozrejme, na mieste je otázka, kto by chcel meniť vyváženie oboch strán, ktoré je nastavené ako štandardné. Keďže ide o funkciu prístupnosti, užitočná je najmä pre tých, ktorí majú problémy so sluchom na jednej strane a týmto spôsobom môžu optimalizovať svoj zvukový zážitok.

Funkcia môže byť užitočná tiež pre tých, ktorí prežili také hrozné nehody ako vypranie svojich AirPods spolu s džínsami. Ak nezostali úplne zničené, jedno zo slúchadiel môže fungovať nesprávne a zvuk je v ňom slabší ako v druhom. Funkcia prístupnosti tak môže skryť hardvérový problém vďaka softvérovému triku.

V časti Nastavenia> Všeobecné by ste mali nájsť ponuku Prístupnosť. Prejdite do sekcie „Sluch“, kde môžete nastaviť hlasitosť zvuku na posuvnom ovládači. Mali by sme dodať, že toto nastavenie ovplyvní a premiestni všetky zvuky a okrem AirPodov budú reproduktory telefónu pracovať rovnako ako všetky ostatné Bluetooth reproduktory.

Bonus: Rovnaká možnosť je k dispozícii aj v Apple Watch. Vo svojom iPhone otvorte aplikáciu Watch a vyberte položku Všeobecné> Dostupnosť, kde nájdete to isté posuvné tlačidlo.

 

Apple Inc. (AAPL)