imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Najnovšie správy: iPad mini a iPad Air sa vracajú


Apple vydal dva nové iPady. Okrem očakávaného iPadu mini je tu aj nový 10,5-palcový iPad Air.

Zdá sa, že Keynote na budúci pondelok bude venovaná výhradne službám a nebude o nových iPadoch. Nejakú dobu kolujú chýry, že na ceste je 6. generácia iPadu alebo nová veľkosť.  Potvrdila sa druhá predpoveď. Týždeň pred prezentáciou sa v online predajni Apple Store  objavili nový iPad Air a iPad mini.

Celá vynovená ponuka iPadov na jednom obrázku.

Tieto dve zariadenia majú mnohé spoločné. 

  • Obe majú čip A12 Bionic, ktorý prináša špičkový výkon (je jadrom iPhonov 2018). Zvládne skvelé hry, Photoshop, rozšírenú realitu a omnoho viac. 
  • Retina displej s technológiou True Tone. V displejoch teda Apple nerobil žiadne kompromisy. Nejde o základné zariadenie s nižšou cenovkou. 
  • Touch ID a 3,5 mm jack konektor zostali nedotknuté. Takže nový vzhľad iPhonov a iPadov Pro s Face ID (naľavo hore) nebol implementovaný a pôvodný vzhľad sa zachoval (vpravo hore). 
  • Podpora Apple Pencil 1. generácie.
  • 6,1 mm hrúbka – o niečo hrubšie ako iPad Pro (5,9 mm), ale výrazne tenšie ako iPad 6. generácie (7,5 mm).
  • Dostupné v troch farebných variantoch: strieborný, vesmírne šedý a zlatý.
  • Dve veľkosti úložiska:  64 GB a 256 GB.
  • Obe dostupné vo verzii WiFi a WiFi + Cellular. 

Zdá sa, že iPad mini bude 7,9-palcový nadupaný stroj, ktorého výkon vám bude postačovať niekoľko rokov. 

Návrat iPadu Air je väčším prekvapením. Sú to takmer na deň dva roky, kedy 21. marca 2017 Apple oznámil koniec iPadu Air 2. Teraz sa vracia s 10,5-palcovým displejom, hmotnosťou približne 0,5 kg a všetkými výhodami uvedenými vyššie. Je to veľmi sľubný model. Podporuje aj Smart Keyboard – ako vidíte na obrázku vyššie. Veľmi sa podobá na predchádzajúcu generáciu iPadov Pro, cenovka však bude výhodnejšia. 

Aké sú vaše prvé dojmy z noviniek?

 

Apple Inc. (AAPL)