imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Najhorúcejšie novinky z veľtrhu CES, ktoré sa týkajú Applu


Veľtrh spotrebnej elektroniky CES (Consumer Electronics Show) sa konal tento týždeň v Las Vegas. Návštevníci sa tu mohli stretnúť s mnohými zaujímavými, vzrušujúcimi, ale aj zvláštnymi novinkami zo sveta technológie. Pozbierali sme pre vás niekoľko vynálezov, ktoré sa týkajú aj Applu.

Aj keď Apple sa veľtrhu CES priamo nezúčastňuje a svoje nové produkty a služby radšej predstavuje v rámci vlastných keynotes, neznamená to, že by sa na prehliadke najnovších technologických výdobytkov neobjavil vôbec. Mnohí výrobcovia vytvárajú zariadenia, ktoré sú kompatibilné s produktami a ekosystémom Applu. Pozrime sa spolu na to najzaujímavejšie z tohto ročníka.

Žiarovky Philips Hue a svetelná šou Hue Entertainment

Obľúbená rodina svetiel Philips Hue má teraz nového člena pre osvetlenie záhrad, terás a príjazdových ciest vytvoreného špeciálne pre vonkajšie použitie. Cena síce ešte nie je známa, ale jedno je isté: tieto svetlá budete môcť ovládať pomocou iPhonu i iPadu.

Podobne aj funkciu Hue Entertainment, ktorá umožňuje zmenu osvetlenia a rôzne špeciálne svetelné efekty v závislosti od hry, hudby alebo filmu, ktorý sa práve prehráva. Na ovládanie svetelnej šou vydá Philips redizajnovanú aplikáciu pre iOS a aplikáciu Hue Sync pre Mac.

Svoju štartovaciu sadu pre náladové osvetlenie si môžete kúpiť tu.

Svetelné panely Nanoleaf

Keď už sme pri svetlách, spoločnosť Nanoleaf známa svojimi trojuholníkovými svetelnými panelmi má tiež pár noviniek. Uviedli výnimočné diaľkové ovládanie v tvare dvanásťstena, kde každá z dvanástich strán má rozdielne svetelné nastavenia a akcie – stačí sa jej len dotknúť.

Okrem trojuholníkov dorazili aj nové štvorcové panely, ktoré sú vybavené dotykovým ovládaním, takže ich jednoducho vypnete alebo zapnete každý zvlášť. Vďaka zabudovaným senzorom pohybu sa svetlá rozsvietia tam, kde sa práve v byte nachádzate. To všetko samozrejme s podporou aplikácie Domácnosť.

Kohútik a sprcha Kohler

Podpora aplikácie Domácnosť sa občas objavuje na nečakaných miestach. Napríklad vodovodný kohútik Sensation značky Kohler možno ovládať pomocou Siri. Stačí mu jednoducho povedať, ako napustiť vodu, a vie dokonca aj počítať. Vy len pripravíte hrniec a poviete kohútiku, aby doň napustil 5 litrov vody.

Sprchový systém DTV+ od toho istého výrobcu môžete tiež ovládať pomocou Siri. Užívatelia si môžu prednastaviť rôzne „zážitky“ a vytvoriť profily určujúce teplotu vody, hudbu, svetlá atď. Potom už stačí Siri povedať, že si idete dať rýchlu rannú sprchu, a sprchový systém už bude vedieť, čo robiť.

Podpora aplikácie Domácnosť pre Belkin Wemo a bezdrôtové nabíjačky

Podpory Domácnosti sa dočkali aj produkty Belkin Wemo, ktoré zahŕňajú najmä inteligentné zásuvky a svetelné prepínače. Pomocou Wemo Bridge budú upgradované aj doterajšie produkty.

Ďalším veľkým hitom je nový rad bezdrôtových nabíjačiek rôzneho typu: stojace, ploché, farebné či vhodné do auta. Všetky sú kompatibilné s iPhonom 8, iPhonom 8 Plus a iPhonom X.

DJI Osmo Mobile 2

Tí, ktorí často natáčajú videá, už určite počuli o stabilizátore DJI Osmo Mobile. Na ceste je teraz druhá generácia s priaznivejšou cenovkou, jednoduchším ovládaním a predĺženou výdržou batérie.

Nový hub HyperDrive 8-v-1 USB-C

Aj keď ide zatiaľ len o projekt na Kickstarteri, najnovší vynález od Hyper dokáže poriadne rozšíriť obmedzený počet USB-C portov na nových MacBookoch. Ide o základný hub, ktorý zahŕňa 4K HDMI port, Gigabit Ethernet konektor, čítačku kariet micro SD a SD, 3 USB-A 3.1 porty a USB-C port. A tiež skvelú 7,5 W nabíjačku pre iPhony. Možno to nie je práve krásny, ale určite veľmi užitočný produkt.

Ak hľadáte niečo viac lahodiace oku, môžete si vybrať tu.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)