imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nádherné fotky bežných ľudí odfotené na iPhone


Počas cestovania sa dostávame do bezprostrednej blízkosti cudzích ľudí. Dina Alfasi sa rozhodla počas ciest do práce robiť iPhonom portréty svojich spolucestujúcich. Mnohé z nich získali ocenenia.

Pri nástupe do verejnej dopravy sa človeka vždy zmocní určité napätie. Dostáva sa totiž s úplne neznámymi ľuďmi do takej bezprostrednej blízkosti, akú vedome vyhľadáva len so svojimi najbližšími.

Väčšina ľudí rieši túto nepohodlnú situáciu predstieraním, že tam ostatní vôbec nie sú. Ponoria sa do svojich novín, kníh či smartfónov alebo jednoducho hľadia strnulo pred seba. Je to pochopiteľná reakcia na umelo vytvorenú sociálnu situáciu. Amatérska fotografka z Izraela Dina Alfasi to však berie inak a rada si kráti čas pozorovaním svojich spolucestujúcich.

Dina Alfasi: Autoportrét.

Tých, ktorí sa jej zdajú zaujímaví, si nenápadne vyfotí svojím iPhonom. Ten je na takéto príležitosti ideálny, keďže väčšina ľudí má v rukách telefón a ani si nevšimnú, že ich niekto fotí. Portréty sú tak prirodzené a zachytávajú spontánne výrazy.

Tu je výber fotografií Alfasi, z ktorých mnohé boli ocenené aj odbornou porotou.

Zdroj: Cult of Mac 

 

Apple Inc. (AAPL)