imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

MKBHD a Twitter polícia


Špičkový youtuber, zameraný na technológie, a jeho nasledovníci odhaľujú situácie, keď sa niekto ani nesnaží zakryť realitu pri zdieľaní sponzorovaného obsahu. Vrátane rozhovoru s Billom Gatesom.

Viem, viem – v tejto oblasti Európy „nikto“ nepoužíva Twitter, ale to neznamená, že to nie je najvplyvnejšia platforma sociálnych médií na svete, kde športovci, hudobníci, politici a celebrity zdieľajú svoje myšlienky a spolunažívajú s verejnosťou.

Po dlhých rokoch bol nedávno odhalený počet denných aktívnych užívateľov, ktorý sa doteraz darilo držať spoločnosti v tajnosti: do svojich účtov sa denne prihlásilo 126 miliónov užívateľov (je to o 60 miliónov menej v porovnaní so Snapchatom, nehovoriac o Instagrame a Facebooku). V skutočnosti je toto číslo nižšie než to, ktoré spoločnosť vypočítala predtým, pričom rozhodla sa ho zverejniť, aby skryla ďalšie negatívne číslo, ktoré dlhodobo nie je sľubné pre Jacka Dorseya (generálny riaditeľ Twittera) a jeho tím.

Samozrejme, hovoríme o kanáli, ktorý patrí medzi najdôležitejšie na technologickej scéne. Navyše dáva priestor nepríjemným situáciám. Medzi tie najdôležitejšie patrí fakt, že mobilná aplikácia Twittera označuje zariadenie, z ktorého odosielate daný tweet. Takže áno, pre mnohých ľudí, ktorí sa napríklad dohodli na sponzorovaní spoločnosti so systémom Android, ale stále posielajú príspevok zo zariadenia s iOS, to môže to byť dosť trápne. Bez ohľadu na to, aká jednoduchá sa zdá táto úloha, veľa ľudí jednoducho nevenuje pozornosť takýmto maličkým detailom.

Pravdepodobne najznámejší je najstarší príbeh, keď Oprah propagovala tablet Microsoft Surface zo svojho iPadu (čo je v podstate nepríjemnejšie ako komunikovať prostredníctvom jej iPhonu), príbehy z nedávnej doby sú zväčša spojené s produktmi Huawei. Oficiálny účet firmy Huawei prial ľuďom šťastný nový rok z iPhonu (kolegovia, ktorí sa o to zaslúžili, dostali, samozrejme, darček) a Wonder Woman tiež zdieľala sponzorovaný obsah z iPhonu.

Včera večer Marques Brownlee (známy ako MKBHD) komplexne zhromaždil fenomén vo svojom najnovšom videu na Youtube, verný svojej úlohe v takýchto situáciách. Je to kľúčová postava Twitter Police, mnohí mu posielajú podobné bloopery („kiksy“) a on ich zdieľa s miliónmi fanúšikov na svojich vlastných platformách (a, áno, jeho meno je také kultové, že ho Huawei priamo kontaktuje, aby sa spýtal, či sú dané fotky manipulované alebo nie). V prípade, že máte čas a ste dobrí aj v angličtine, odporúčam vám sledovať video.

Mimochodom, vo videu je zmieňovaný nástroj, ktorý môže podrobne analyzovať činnosť daného účtu na Twitteri, s osobitným zreteľom na použité rozhrania. Program napísal Luca Hammer a je celkom jednoduchý: choďte na jeho webové stránky, zadajte požadovaný účet na Twitteri a prehliadajte údaje.

A keď už sme pri MKBHD, odporúčam ďalšie aktuálne video. Po rozhovore s Elonom Muskom pozval na rozhovor Billa Gatesa a výsledok je celkom zaujímavý. MKBHD sa je viac pripravený a materiál je zaujímavejší ako iné televízne rozhovory.

Zdroj: Twitter, YouTube

Apple Inc. (AAPL)