imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

MiniWiki – Wikipedia na vašom zápästí


Predstavujeme vám aplikáciu pre Apple Watch, ktorá z vás spraví úplného vševeda.

Chcete urobiť dojem na svoju polovičku? Pri obede s kolegami vytiahnuť nejaké zaujímavé fakty o budovách v okolí? Alebo sa len chcete dozvedieť čo najviac o štvrti, kde sa práve nachádzate? Trocha jazykových znalostí, Apple Watch a aplikácia MiniWiki vám pomôžu. 

Ide o jednoduchý prehliadač Wikipedie pre Apple Watch. Výhodou je okamžitý a neustály prísun vedomostí. Sleduje vašu polohu a informuje vás o populárnych článkoch na základe toho, kde sa práve nachádzate. Niekoľkými kliknutiami zistíte všetko o sochách a budovách  v okolí alebo historických udalostiach, ktoré sa viažu na vašu aktuálnu polohu. 

Na vyhľadávanie v celej Wikipedii môžete použiť diktovanie alebo funkciu Scribble. Ak však hľadáte niečo zložitejšie, možno bude lepšie použiť iPhone. Bezplatná verzia aplikácie je dokonale postačujúca, môžete si však stiahnuť aj platenú verziu, kde si môžete sťahovať stránky a robiť záložky. Jedinou nevýhodou je, že aplikácia využíva Wikipediu v angličtine, takže sa dostanete len k stránkam, ktoré sú po anglicky. 

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)