imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Meranie EKG na Apple Watch dorazilo aj na Slovensko!


Nedávna aktualizácia watchOS sprístupnila jednu z najočakávanejších funkcií Apple Watch Series 4 v mnohých európskych krajinách vrátane Slovenska, Českej republiky a Chorvátska.

Štvrtá generácia inteligentných hodiniek Apple Watch priniesla mnoho nových funkcií – zmenil sa dizajn, displej je väčší a okrem snímania srdcového tepu dokážu hodinky merať aj EKG. V Cupertine takto urobili obrovský krok smerom vytvoreniu najdôležitejšieho zdravotného technologického doplnku.

Funkcia predstavená v septembri bola spustená v decembri bohužiaľ len v USA. Neskôr s watchOS 5.2 sa zoznam krajín, v ktorých má podporu, rozšíril na 23 a s aktualizáciou 5.2.1 k nim teraz pribudlo ďalších šesť.

Tu je celý zoznam krajín, kde je meranie EKG dostupné: Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Chorvátsko, Česká republika, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Guam, Hongkong, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Portoriko, Rumunsko, Slovensko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Veľká Británia, Spojené štáty americké a Americké Panenské ostrovy.

Spolu s meraním EKG sú teraz dostupné aj hlásenia o nepravidelnom srdcovom rytme, čo je podľa najväčšej štúdie o srdci jedna z najužitočnejších funkcií.

Majitelia Apple Watch Series 4, stiahnite si aktualizáciu a otestujte novú funkciu!

Zdroj: Apple

Apple Inc. (AAPL)