imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

Máte pocit, že váš iPhone je pomalý? Vypnite túto funkciu


Existuje funkcia, kvôli ktorej máte pocit, že prepínanie medzi aplikáciami vo vašom iPhone je pomalšie. Nemýlite sa, zariadenie naozaj spomaľuje. Zistili sme, čo spôsobuje problém.

Nedávno som si všimol, že zobrazenie multitasking sa ukáže oveľa pomalšie na mojom iPhone ako na mojom iPade. Nie je príliš pomalé, ale pri porovnaní oboch je možné ľahko si všimnúť rozdiel. Môj iPad je starší model, takže iPhone by mal byť rýchlejší. Než si začnete myslieť, že Apple účelovo spomaľuje zariadenia, chcem upozorniť, že v tomto to určite nie je. Zariadenie je pomalšie len pri tomto jednom úkone.

Nakoniec som situáciu vyriešil. Už sme písali o funkcii Prevrátiť farby (Smart Invert), ktorú nájdete medzi funkciami Prístupnosti ovládania. Tu môžete priradiť rôzne funkcie k rôznym tlačidlám. Smart Invert sa aktivuje po tom, čo trikrát stlačíte tlačidlo Domov. Ak túto funkciu vypnete, multitasking sa objaví okamžite a malému oneskoreniu je koniec. Zistil som totiž, že toto krátke oneskorenie je spôsobené tým, že telefón musí trochu počkať, aby zistil, či ide o dvojité alebo trojité stlačenie.

Apple Inc. (AAPL)