imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

macOS Mojave: Ako vypnúť náhľady screenshotov


Nový desktopový operačný systém Applu priniesol možnosti snímok obrazovky, ktoré sa podobajú na screenshoty v iOS. Ak však nie ste s novou funkciou spokojní, môžete sa jednoducho vrátiť späť k starej. Ukážeme vám, ako na to!

MacOS Mojave je aktualizáciou desktopového operačného systému Applu, ktorý prišiel s mnohými veľkolepými zmenami. Ide o zmeny v dizajne v režime Dark Mode, ale aj v spôsobe, akým môžete spravovať snímky obrazovky. Nový dizajn má bližšie k tomu, ktorý poznáme z iOS – po nasnímaní snímky obrazovky sa na pracovnej ploche zobrazí malinká miniatúra a kliknutím na ňu ju môžete okamžite začať upravovať.

Samozrejme, každý má iný vkus, a preto sa stavím, že sa nájdu užívatelia, ktorým sa táto zmena nebude páčiť. Ak nechcete mať miniatúry po nasnímaní snímky obrazovky, stačí vykonať tieto kroky:

  • Stlačte klávesovú skratku Cmd + Shift + 5.
  • Dole v strede sa zobrazí plávajúci panel, kliknite na pravú stranu panelu a vyberte položku Možnosti.
  • V rozbaľovacom zozname vyhľadajte možnosť Zobraziť plávajúcu miniatúru a odstráňte značku začiarknutia vedľa nej.
Apple Inc. (AAPL)