imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

Lídri technologických spoločností sú skutočnými hviezdami


V novom videoklipe si zahral Justin Timberlake na jednu z najväčších legiend priemyslu, Steva Jobsa. Najnovší hit amerického speváka a herca s názvom Filthy je o najvplyvnejších ľuďoch našej súčasnosti i budúcnosti, o lídroch najväčších technologických spoločností na svete.

Tenisky, okrúhle okuliare a čierny rolák. Kto to je? Nie je ťažké uhádnuť, že reč je o spoluzakladateľovi Applu a bývalom výkonnom riaditeľovi, Stevovi Jobsovi. Jeho zjav bol ikonický a neprehliadnuteľný, podobne ako je tomu u najväčších osobností šoubiznisu. Rozdiel je však v tom, že hviezdy šoubiznisu môžu ďakovať práve technologickým expertom za to, že vytvorili satelity a internet, ktoré ich pomohli vyniesť na vrchol slávy.

IT odvetvie je tak hlboko zakorenené v našich každodenných životoch, že inžinieri a dizajnéri, ktorí pracujú v pozadí zábavného priemyslu, majú na nás väčší vplyv ako samotní šoumeni. A o tom presne je pieseň Filthy od Justina Timberlakea. Pri pozeraní videa k tejto skladbe má človek pocit, že to budú práve postavy ako Steve Jobs, ktoré sa v budúcnosti stanú našimi pop hviezdami.

Videoklip zobrazuje Panázijskú konferenciu o hlbokom učení v Malajzii v roku 2028. Justin Timberlake v roli podobnej Stevovi Jobsovi predstavuje AI robota, ktorý dokáže dokonale kopírovať všetky jeho pohyby. Prezentácia je vlastne šou, CEO tancuje, divákom svietia oči nadšením. Populárna zábava ako vyšitá. Tento klip však nie je tak ďaleko od toho, ako vyzerajú skutočné uvedenia. Aj keď lídri Applu netancovali, stali sa legendami. Spomeňme napríklad Jonyho Ivea alebo Craiga Federighiho aka Hair Force One.

Už sa stalo aj to, že z uvedenia produktu sa nakoniec stala párty. Bývalý CEO Microsoftu Steve Ballmer mal vždy v zásobe spektakulárne a provokatívne ťahy. Dokonca aj Bill Gates sa niekedy stane párty levom. Samozrejme, od pánov riaditeľov nemôžeme očakávať, že sa budú vedieť hýbať ako Mick Jagger, v tomto ohľade má Timberlake nepochybne náskok.

Zdroj: Business Insider

Apple Inc. (AAPL)