imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo opäť zdieľa svoje predpovede o AirPods


Bezdrôtové nabíjanie budeme mať v roku 2019, úplne nový dizajn v roku 2020 a do roku 2021 možno príde aj celosvetová dominancia. Samozrejme, budú rásť nielen predaje.

Napriek tomu, že v máji opustil spoločnosť KGI Securities s cieľom analyzovať ďalšie spoločnosti, jeden z najznámejších zdrojov o Appli nemôže zabudnúť na svoje korene. Po predpovedi dopytu po XR zdieľa Ming-Chi Kuo v novembri opäť svoje predpovede o AirPods, čo je najlepší a najúspešnejší produkt minulých rokov.

Verí, že bezdrôtové slúchadlá budú v najbližšej budúcnosti z hľadiska rastu predaja najlepším produktom Applu. V súčasnosti ich vlastní menej ako 5 % spomedzi 1 miliardy majiteľov iPhonu, avšak ľudia v súčasnosti míňajú viac na príslušenstvo ako prechod medzi modelmi. Preto v porovnaní so 16 miliónmi kusov predaných v roku 2017 predpovedá do roku 2021 predaných 100 – 110 miliónov zariadení.

Samozrejme, spomenul aj model AirPods s podporou bezdrôtového nabíjania, ktorý sme očakávali od vyhlásenia AirPower v jeseni 2017. Podľa Kuoa skutočne príde čoskoro, mali by sme ho očakávať v prvom štvrťroku 2019. Je to úžasné, ale mali by sme dodať, že vlani v decembri sme napísali skoro to isté. Áno, a ďalšia poznámka:

Výrobné náklady na technológie zahrnuté v novom puzdre budú výrazne vyššie…

Patent pre prispôsobiteľné AirPods už existuje.

Inovácia však spočíva v tom, že Kuo sa odvolal na AirPods 2, ktoré by získali úplne nový dizajn, a predpovedá ich predstavenie medzi koncom roka 2019 a prvým štvrťrokom 2020. Nový dizajn však sám o sebe nebude až taký vzrušujúci, pretože neexistuje dôvod na radikálnu zmenu. Zlepšenie technológie Bluetooth v slúchadlách by určite bolo skvelé a my by sme to naozaj privítali, ale slúchadlá sú majstrom sveta už teraz, ak vezmeme do úvahy veľkosť.

Napriek tomu, zlepšenie skúseností užívateľov a lepšia integrácia s produktmi s iOS a macOS by pravdepodobne znamenali, že by sme mohli prepínať medzi Macom a iPhonom jediným kliknutím. Je to asi jediná funkcia, kvôli ktorej by sme okamžite zavrhli starší model a pre mňa je to niečo, čo by urobilo AirPods dokonalými. Až dovtedy zostanú „iba“ mojím obľúbeným príslušenstvom.

Zdroj: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)