imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: iPhone 2019 by mohol byť zároveň bezdrôtovou nabíjacou podložkou


Nové iPhony zrejme dostanú zadnú stranu z matného skla, špeciálnu navigačnú technológiu, väčšiu batériu a schopnosť nabíjať bezdrôtovo ďalšie zariadenia. A to ešte nie je reč o iPadoch, AirPower a AirPods…

Ming-Chi Kuo dnes ráno odpálil informačnú bombu, ktorá vzbudila rozruch vo všetkých médiách. V krátkej správe informoval o všetkých zariadeniach, ktoré môžeme tento rok očakávať. A sú tu mnohé prekvapenia od iPhonov nabíjajúcich AirPods až po 6K monitory.

Po Macoch prichádzajú na rad novinky o zariadeniach s iOS.

Najprv ponuka iPhonov 2019. Doteraz sme predpokladali, že dizajn sa príliš nezmení, ale hardvér by mohol dostať dobrý upgrade. Neočakávali sme však nič prelomové. Teraz však prišiel Kuo so svojimi zákulisnými informáciami a my sa už nevieme dočkať septembra…

Svoju správu začal Kuo potvrdením toho, že dizajn neprejde zásadnými zmenami a veľkosti (5,8 palcov, 6,1 palcov a 6,5 palcov) zostanú s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaké. Nové iPhony by však mali mať efektívnejšie Face ID so silnejšou infračervenou projekciou a tiež väčšiu batériu.

Podľa Kua by mali mať zadnú stranu z brúseného matného skla namiesto doterajšieho číreho. Pôjde zrejme len o zmenu dizajnu, brúsené sklo zrejme nebude odolnejšie. Tí, ktorí dúfali v USB-C konektor, budú zrejme sklamaní. Podľa analytika budú všetky novinky naďalej vybavené Lightning portom. Kuo zmienil aj trojitú kameru, ktorej príchod je čoraz pravdepodobnejší, pretože ho potvrdili viaceré zdroje. Nevieme však, ktorý z nových modelov by ju mal dostať, je možné, že len ten najväčší.

A sú tu ďalšie vzrušujúce novinky. Jednou z nich je tzv. Ultra-Wide Band anténa, ktorá by slúžila na navigáciu a zistenie polohy vo vnútri budov. Apple má v tejto oblasti mnohé plány. Ďalšou novinkou je potom bilaterálne bezdrôtové nabíjanie. To znamená, že iPhony by mohli fungovať aj ako bezdrôtová nabíjačka. Položili by ste na ne svoje AirPods alebo Apple Watch, a tak ich v prípade potreby nabili.

Pokiaľ ide o ďalšie zariadenia, Kuo len potvrdil už známe predpovede. Mal by prísť iPad mini spolu s dvoma novými iPadmi základnej úrovne. Updatu by sa mal dočkať aj iPod. Bezdrôtová nabíjačka AirPower a bezdrôtovo nabíjateľné AirPods by mali doraziť v prvej polovici tohto roka. 

Zdá sa, že sa tento rok máme na čo tešiť!

Zdroj: MacRumors 1, 2, 3

 

Apple Inc. (AAPL)